Keliaujam į darželį: kaip padėti vaikui? II dalis

Monalyn Gracia/Corbis nuotr.

Kai ateina metas lankyti vaikų darželį, dauguma tėvelių susiduria su problemomis. Vargu, ar šių problemų įmanoma išvengti, tačiau jas tikrai galima sumažinti, jei tik iš anksto tinkamai pasiruoši. Pirmoje straipsnio dalyje mes jau aptarėme kelis būdus, kurie turėtų padėti priprasti prie darželio, o dabar norime pasidalinti dar keliais naudingais patarimais.

Penktasis patarimas. Tai gali atrodyti tiesiog negailestinga, tačiau turėtum atsisveikinti su vaiku, stipriai jį apkabinti – ir išeiti. Kurį laiką  likti su juo grupėje – reikštų "kirsti uodegą gabalais": vaikas pripranta prie to, kad mama būna su juo naujoje vietoje, ir kada ateina metas palikti jį vieną, vėl reikia pratintis prie naujų aplinkybių. Taigi nieko keisto, kad mažylį vėl apima stresas. Todėl pirmąsias dienas geriau būtų palikti vaiką vieną nors pusvalandukui, būtinai pasakius: „Aš dabar išeisiu, bet būtinai greitai grįšiu pas tave!“  

Atmink, kad mamai išėjus, mažas vaikas įsivaizduoja, jog jį paliko visam laikui. Svarbią  informaciją, kartojamą žodžiais ("Aš greitai grįšiu") – vaikas supras ne iš karto (prisimink, kad adrenalinas blokuoja smegenis), todėl žodžius reikia sustiprinti daugkartiniu pavyzdžiu.    

Jeigu vaikas po tavo išėjimo verkia ir jo niekaip nepavyksta nuraminti bei sudominti žaislais ar draugais, geriau būtų sugrįžti pas jį kaip įmanoma greičiau. Tačiau sekančią dieną ir vėl išeik. Anksčiau ar vėliau išsiskyrimo stresas mažės vien dėl to, kad vaikas patikės, jog čia saugu, o mama tikrai sugrįš.   

Šeštasis patarimas. Kartais paverkti – sveika! Tėvai į vaiko verksmą reaguoja skirtingai, tačiau praktiškai visi stengiasi numalšinti jį kuo greičiau: nukreipia dėmesį, įkalbinėja, nuneša toliau nuo pavojaus. Vaikas, veikiamas įkalbinėjimų, stengiasi neverkti ir nusiramina, tačiau po kurio laiko...pradeda kosėti. Adaptacijos laikotarpiu kosėjimas - dažnas reiškinys grupėje.

2 psl. »

Komentarai

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai