Keliaujame kartu su vaikais

Namie krykštaujantis kūdikis dažnu atveju reiškia laisvės ir svajonių apie egzotines keliones pabaigą, bet tikrai ne visais atvejais tai turi būti taisyklė. Ar Jūsų gyvenimą vaikai negrįžtamai pakeičia bei tenka atsisakyti visų aistrų, tame tarpe ir kelionių malonumo?

Kodėl verta keliauti, kai vaikai yra maži?

Pagrindiniai argumentai prieš keliones su mažais vaikais - tai sunki kelionė lėktuvu, oro permainos, netradicinis maistas, be to, sakoma, kad maži vaikai vėliau vis tiek nieko neprisimena.

Dalis tiesos tame yra, nes prisiminimus vaikai pradeda saugoti tik antraisiais gyvenimo metais, kai pradeda save suvokti kaip atskirą asmenį. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį ir į privalumas, juk kelionėse užsimezga ypatingas draugiškas ryšys su atžala. Kelionės kartu su vaiku padeda mums priprasti prie vaiko ir moko būti kartu 24 valandas per parą.

Turbūt visi puikiai žinome, jog ankstyvoji vaikystės patirtis daro didelę įtaką tolesniam žmogaus asmenybės formavimuisi. Vaikystėje patiriamos teigiamos emocijos, palaikymas, džiaugsmas ir stiprus ryšys, siejantis su tėvais, labai smarkiai įtakoja tolimesnį vaiko prisitaikymą gyvenime. Kuo turiningesnė vaiko patirtis, kuo glaudesnis vaiko ryšys su tėvais tiek kasdieniame gyvenime, tiek kelionių ir atostogų metu, tuo   tvirtesnis pagrindas formuojamas tinkamai asmenybės raidai.

Karščiui ir egzotikai – ne?

Tėvams, planuojantiems atostogas užsienyje su vaiku iki šešerių metų, rekomenduojama rinktis klimatu, kultūra ir maistu Lietuvai artimą šalį. Kad atostogos pavyktų ir visi dalyviai patirtų malonių išgyvenimų, vis dėlto labiau turite atsižvelgti ne į savo norus, o į vaiko poreikius. Planuojant detalų kelionės su vaikais maršrutą reikėtų įvertinti tai, kad tempas turėtų būti dukart lėtesnis, nei įprasta, – juk vaikai paprastai niekur neskuba. Tik atvykus reikėtų ilgiau pasilikti ten, kur yra viešbutis: supažindinti vaiką su aplinka, teritorija, skirti jam laiko priprasti. O po dviejų dienų jau galima vykti į kitą vietą, kurioje taip pat reikėtų praleisti bent porą parų. Taip vaikas mažiau pervargs.

2 psl. »

Komentarai (2)

Agnė 2012-06-06 10:35
su vaiku toli vis tiek nenukeliausi... Geriausiu atveju - kur nors į kaimyninę šalį, o man norėtųsi iki kokios Ispanijos ar Prancūzijos
Renata 2012-06-06 10:14
Mes keliavome su mažu vaiku. Turiu pasakyti, ne taip baisu, kaip atrodo.

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama