Kiek cukraus suvalgo tavo vaikas?

Saldumynus mėgsta visi! Bent jau taip galima pasakyti apie vaikus. Tai nulemta psichofiziologiniu kvapų ir skonių faktoriumi, skirtingai pasireiškiančiu įvairaus amžiaus žmonėms. Iki brandos laikotarpio saldumynams žmogus jaučia ypatingą poreikį, štai kodėl vaikai taip juos ir mėgsta. Jaunystėje ir brandos laikotarpiu norisi daugiau  aštraus, sūraus. Pagyvenusio amžiaus žmonių skoniai reiškiasi labai individualiai.       

Cukraus kiekis kraujyje netiesiogiai veikia „laimės hormono“ – serotonino gamybą. Tačiau, vos tik organizmas spėja cukrų „utilizuoti“, serotonino lygis krenta. Vaikas pradeda „ožiuotis“, reikalaudamas naujos „saldžiojo džiaugsmo“ porcijos. Visa laimė, kad serotoninas gaminasi ne tik užvalgius saldaus, bet ir užsiimant kita, ne mažiau naudinga veikla: atliekant fizinius pratimus, vaikščiojant gryname ore ir t.t.       

Kodėl cukrus – abejotino naudingumo produktas?

Visų pirma, cukraus kenksmingumą apsprendžia jo didelis kaloringumas. Ir, nors judrių vaikų kalorijos sudega kur kas greičiau, negu mažai judančių ir sėslų darbą dirbančių biuro darbuotojų, vis tiek kalorijų cukruje yra pernelyg daug – 380 kcal 100 g produkto. Visų antra, cukrus (sacharozė, gliukozė) - tai greitas angliavandenis. Patekęs į organizmą, jis padidina gliukozės kiekį kraujyje, greitai skyla ir atiduoda energiją, bet taip pat ir greitai sudega. Sugrįžta alkio jausmas, versdamas žmogų suvalgyti daugiau, nei to reikia jo organizmui.  

Ką sako gydytojai: ar galima vaikams duoti cukraus? Angliavandenių kiekis, tame tarpe ir cukraus, vaikų mityboje priklauso nuo amžiaus. Pirmais vaiko gyvenimo metais jų kiekis turi sudaryti  40%. Virš metų – jau  60%, iš kurių ne daugiau kaip 10% atitenka cukrui, įskaitant ir jo kiekį, esantį konditerijos gaminiuose. Specialistai-dietologai saldumynų kiekį pagal amžių suskirsto taip: nuo 1 iki 3 metų – ne daugiau 10 gramų „konditerinio“ cukraus per parą, nuo 3 iki 6 metų – 15 gramų.  

2 psl. »

Komentarai (4)

Laura 2014-01-04 17:58
Nesvarbu 5m vaikai priskiriami vaikystės laikotarpiui ;D
nesvarbu 2012-12-16 15:07
as paty nuo vaikystes nevalgau cukru iki 5metu
Toma 2012-08-27 21:52
cukrus cukrui nelygu
Joana 2012-08-27 17:55
skatinti vaiką saldumynais - prastas sumanymas

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai