Ko nereikia sakyti ir daryti, kai bendraujate su vaiku

Jūs viso labo peržiūrėjote sūnaus puslapį socialiniuose tinkluose, o jis nekalba su jumis visą savaitę. Patikrinote dukros rankinę, o jūsų atžala iš to padarė didžiausią skandalą. Palyginote vaiką su kitais geriau besimokančiais, o kitą dieną jis parsinešė dar blogesnių pažymių. Iš pirmo žvilgsnio jūsų veiksmuose jokio kriminalo nebuvo, tačiau santykiai su vaikais smarkiai pašlijo. Kodėl taip nutinka?
 
Vaikai kai kuriuos veiksmus priima kaip agresiją ir smurtą jų atžvilgiu. Kaip išvengti tokių klaidų?
 
Nepamirškite ribų
 
Asmeninė erdvė reikalinga ir svarbi kiekvienam – ir visai nesvarbu, ar kalbame apie vaiko kambarį, ar apie socialiniu tinklus, ar apie rankinės turinį. Šeima turėtų būti saugi vieta, kurioje niekas negresia, o liesdami atžalos daiktus jūs peržengiate asmeninės erdvės ribas.
 
Kodėl šios ribos peržengiamos? Dažniausiai – dėl to, kad mes jaudinamės ir dėl ko nors nerimaujame, nes norime būti artimesni. Tačiau tokie veiksmai tik dar labiau pablogina tarpusavio santykius: užuot tikrinę rankinę, geriau susivokite savo jausmuose. Nors daugumai tėvų tai skamba keistai, tačiau vaikai turi teisę į privatumą, asmeninę erdvę (net ir nuo tėvų).
 
Nuotraukų rodymas pašaliniams
 
Tokie veiksmai – taip pat nepagarba vaiko asmeninei erdvei. Jie žeidžia jo savigarbą. Tikrai ne kiekvienas žmogus pasirengęs parodyti savo vaikystės nuotraukas, kuriose jis sėdi ant puoduko, maudosi nuogas ir pan. Vaiko nuotrauka – tai ne tik tėvų, bet ir vaiko nuosavybė. Jeigu norite kam nors tokias nuotraukas parodyti, būtina atsižvelgti į atžalos nuomonę. Jeigu vaikas ne prieš – rodykite. Jeigu jis nenori – nedarykite to.
 
Nuvertinimas

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai