Kodėl darželyje vaikas nevalgo?

Vieni vaikučiai gali valgyti viską, ką tik jiems paduoda, kiti – beveik nieko nevalgo, na, o tretieji itin išrankūs, todėl valgo tik tai, ko patys nori. O ką daryti su tais, kurie namuose mėgaujasi mamos ruoštais patiekalais, o darželyje atsisako net paragauti? Kas kaltas? Gal darželio virėja neskaniai gamina? O gal problema slypi kitur?

Tiesą sakant, dažniausiai kalta ne virėja ir neskanus maistas, o paprasčiausias adaptacijos trūkumas, arba kitaip tariant – nepripratimas prie pasikeitusios aplinkos ir pasikeitusio skonio.

Darželio meniu

Mitybos racionas darželyje priklauso nuo mažylio amžiaus. Iš esmės galima išskirti dvi amžiaus grupes: vaikai iki 3 metų ir vaikai nuo 3 iki 7 metų. Patiekalų, kuriais vaikai bus maitinami,  sąrašas dažniausiai būna sudaromas 2 savaitėms į priekį, priklausomai nuo metų laiko. Įprastai darželiuose būna žiemos/pavasario ir vasaros/rudens meniu.

Savaime suprantama, kad vaikų mitybos racione privalo būti subalansuotas kiekis organizmui būtinų maistinių medžiagų. Meniu sudarymu turėtų rūpintis specialistai, kurie privalo paskaičiuoti augančiam organizmui reikalingų medžiagų balansą ir meniu sudaryti taip, kad tas pats patiekalas nepasikartotų paros laikotarpyje. Dienos meniu turėtų kaboti matomoje vietoje, kad tėvai, atvedę savo vaiką į darželį, galėtų pasižiūrėti, ką mažylis gaus valgyti.

Vaikas nevalgo. Kokia to priežastis?

Taigi, įsivaizduokime, kad darželio meniu yra pilnai subalansuotas, o maistas – kokybiškas ir skanus. Tačiau grupės auklėtoja skundžiasi, kad mažylis atsisako valgyti, nors kiti grupės vaikai valgo su malonumu.

Labiausiai tikėtina, kad iš dalies kalti patys tėveliai, neparengę vaiko gyvenimui darželyje. Juk namuose dėl mylimo mažylio mama pasiruošusi gaminti kelis patiekalus, kad vaikas turėtų iš ko pasirinkti, o kad valgyti būtų ir skaniau, ir smagiau, patiekaliukai būna gražiai išpuošiami. Jei vaikas vis tiek atsisako – išbandomi patys įvairiausi žaidimų metodai, kol tikslas galiausiai pasiekiamas. Visa tai yra visiškai normalu ir suprantama, tačiau kai kuriais atvejais ne į gerą. Juk per pietus darželyje niekas su vaiku nežais.

2 psl. »

Komentarai (2)

Nesvarbu 2015-09-14 22:07
Sveiki mano situacija irgi taip buvo tiesok kai mes pagasdinom kad vaikas valgytu ir mums pavyko tiesok reikia aukleti vaika , kad valgytu na pvz . Pasakyk vaikui jeigu nevalgysi neduosiu zaisliu vataip ir pasakyt
pasakecia 2012-03-23 19:39
su mano dukryte buvo tas pats variantas. visada sakydavo kad neskanu, tai karta net pati nuejau paragauti. man asmeniskai maistas patiko, tik dukra pasirodo nemego skubedama valgyti, o aukletojos nenorejo terliotis

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai