Kodėl sumažėjo vaiko apetitas?

Dveji – treji metukai yra sunkus pereinamasis laikotarpis ne tik tėveliams, bet ir pačiam vaikui. Būtent šiuo periodu dažniausiai prasideda pirmieji kaprizai, neretai pasirodantys ir prie stalo. Apetito sumažėjimas gali būti ligos požymis, tačiau dažniausiai tai tiesiog natūralus reiškinys, priklausantis nuo to, kaip vaikas praleidžia dieną.

Norime išskirti keletą visai paprastų, tačiau dažniausiai pasitaikančių apetito sumažėjimo priežasčių:

Vaiko aktyvumas. Jei mažylis daug juda, ilgiau būna gryname ore – organizmas išalksta ir savaime reikalauja maisto. Jei vaikas daug laiko praleidžia sėsliai, tvankiame ore – apetitas sumažėja. Taigi, jei pastebėjai, kad tavo vaikas pasidarė nevalgus, pirmiausia pagalvok, ar jis turėjo galimybę išeikvoti pakankamai energijos, kad praalktų. Tiesa, reikia paminėti, kad ir per didelis aktyvumas slopina apetitą. Tikriausiai prisimeni, kaip būdama maža užsižaisdavai lauke ir apie jokį maistą tikrai negalvodavai. Lygiai tas pats galioja ir tavo vaikui, todėl likus pusei valandos iki maitinimo pasistenk, kad vaikas pabūtų namuose užsiimdamas įdomia, tačiau ramia veikla, pavyzdžiui piešimu ar kaladėlių statymu.

Maisto kiekiai. Dar viena dažna apetito sumažėjimo priežastis tai tiesiog nemokėjimas racionaliai įvertinti vaikui reikalingo maisto kiekio. Kiekviena mamytė (o ypatingai močiutės) nori, kad vaikelis augtų sveikas, o dažniausiai augimas matuojamas suvartojamu maisto kiekiu. Nepamiršk, kad vaikui tikrai nereikia tiek maisto, kaip suaugusiam žmogui, todėl nepersistenk ir racionaliai įvertink, ar tai, kad vaikas pasidarė nevalgus yra tikra problema, ar tu tiesiog reikalauji iš jo daugiau, nei reikėtų.

Maisto pateikimas. Tikriausiai pastebėjai, kad visose kavinėse, kuriose yra vaikiški meniu, patiekalai atrodo tikrai įspūdingai. Iš mėsos, daržovių ir kitų produktų lėkštėje išdėliojami veidukai ir įvairiausios figūrėlės. Taip daroma ne šiaip sau. Nepamiršk, kad mažas vaikas yra labai smalsus, jį domina viskas, kas nauja, todėl ir maisto pateikimas šiuo atveju turi labai didelės įtakos apetitui.

2 psl. »

Komentarai (6)

Silvija 2012-08-13 12:27
nu mes tai vartojom sirupa NIAM-NIAM. Padejo.
Nesvarbu 2012-05-31 16:51
jei jums reiketu informacijos rašyk man esu pasivadinus per facebook Lukrecija Tarvydaitė rasyte mane rašyk man lauksu jusu atsakymus,?
Eglė 2012-04-12 12:30
čia mačiau labai fainų receptukų, kurie nepaliks abejingų netmpačių išrankiausių mažylių :) pati šeimyną taip kartais nustebinu, pateikusi patiekalą kaip nors netikėtai, neįprastai. Pasiteisina, iš patirties sakau
Fėja 2012-04-12 10:23
Artėja vasara, vaikai tuoj nenorės valgyt :)
Emilija 2012-01-16 13:11
O mane, atvirai pasakius, UŽKNISA, kai mamos įsivaizduoja, kad gali prifarširuoti vaiką kaip kokią papriką, o po to dejuoja, kad vaikas apkūnus ir nevalgus.
Lina 2012-01-16 07:49
Taaaip, mamytės geriau už vaiką žino, kada vaikas yra alkanas :D

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai