Kodėl svarbu valyti odą?

Rytai prie veidrodžio – daugumos moterų kasdienybė. Nuo drėkinamųjų, maitinamųjų kremų iki pudros, skaistalų ir kitų kosmetikos priemonių – rodos, savo odos puoselėjimui laiko negailime. Visgi, specialistai pastebi, jog neretai pamirštamas vienas svarbiausių odos priežiūros etapų ir primena, kad gražia bei sveika oda galima džiaugtis tik tada, jei kasdien ją rūpestingai valome.
 
Dermatovenerologės Jūratės Garbaravičienės teigimu, oda natūraliai apsivalo ir pati. Tai vyksta pasišalinant odos epidermio (apsauginio sluoksnio) viršutinėms ląstelėms. Visgi, šis procesas trunka ilgai – net 4 savaites, o teisingai parinktos odos priežiūros priemonės ją švelniai nuvalo vos per kelias minutes.
 
„Odos valymas būtinas tiek asmenims, turintiems rimtų odos problemų, tiek norintiems jų išvengti. Neatliekant šios procedūros, užsikemša odos poros, kaupiasi nešvarumai bei riebalinių liaukų turinys ir susidaro spuogelių. Tinkamas valymas padeda išvengti šios problemos arba ją sumažinti“, – teigia J. Garbaravičienė.
 
Pasak gydytojos, odos valymas svarbus ir šalinant susikaupusius toksinus, atitolinant dėl jų kylantį senėjimo procesą. Be to, švari, nuvalyta oda iš kremo lengviau įsisavina reikiamą drėgmę ir veikliąsias medžiagas.
 
Dažniausiai daromos klaidos
 
„Nereikėtų manyti, jog rūpintis oda būtina tik tada, kai pajaučiate sudirgimą, išsausėjimą ar kitas dermatologines problemas. Deja, nemaža dalis pacientų, ypač vyrai, nenaudoja savo odos tipui tinkamų priemonių arba dar blogiau – valo ją tomis pačiomis priemonėmis kaip ir rankas“, – teigia gydytoja dermatovenerologė J. Garbaravičienė.

2 psl. »

Komentarai

Veidui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai