Kodėl žaislai turėtų būti kuo paprastesni?

Vaikščiodami su vaiku po parduotuvę daugelis tėvelių bijo eiti pro žaislų skyrių: mažylis ima kaulyti ką nors nupirkti, ir baisiai nusimena, jeigu to negauna. Deja, dažnai žaisliukai visiškai neprimena vaikiškų, kartais kelia pavojų, o kartais... Gali padėti lavinti tavo atžalą. Kaip išsirinkti?

Žaislas iš tiesų turėtų ugdyti, auklėti ir skatinti kūrybiškumą, tad žiūrėti reikėtų ne vien į išvaizdą, bet ir į funkcionalumą.

Bene labiausiai mažieji žavisi elektroniniais žaislais: jie tikrai įdomūs ir įtraukiantys, tad galėsi būti rami, kad vaikas kurį laiką apsieis ir be tavo priežiūros, turės kuo užsiimti. Tai tarsi dviguba nauda, nes lieka laiko sau, o ir vaikas nenuobodžiauja. Tačiau ar viskas tikrai taip jau puiku?

Mokslininkų teigimu, gaunant ir apdorojant informaciją smegenyse susidaro jungtys. Vaikams jų susidaro dvigubai daugiau, nei suaugusiesiems, tad jų smegenys yra itin imlios. Dėl šios priežasties būtina gerai parinkti informaciją, kurią vaikas gaus. Neužtvirtinamos susidariusios jungtys ilgainiui išnyksta, taigi išvada paprasta: kad žaidimai būtų naudingi, jie turi reikalauti mąstymo ir pastangų.

Kokias funkcijas turėtų atlikti vaikiški žaislai?

a) Skatinti tobulėti;
b) Lavinti vaizduotę, fizinius ir emocinius įgūdžius;
c) Gerinti atmintį;
d) Padėti kaupti patirtį.

Dažniausiai patrauklūs ir įmantrūs mažiesiems skirti žaislai nė trupučio jų nelavina, tad ar toks pirkinys iš tiesų vertingas? Juk paprastas žaisliukas skatina fantazuoti, atrasti naujas galimybes ne dėl įmantrių funkcijų, o dėl to, kad vaikas jas pats atranda ar sugalvoja.

Komentarai (1)

Lidija 2012-05-28 12:44
Tikra tiesa. Mano vaikas turi pačių įvairiausių žaislų, bet smagiausia žaisti su tais, kuriuose gali pasireikšti jo fantazija :) Visi elektroniniai niekučiai būna įdomus 5 minutes, o vėliau padedami į šoną

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai