Kojų vonelės su eteriniais aliejais

Beveik kiekvienos moters kosmetinėje galima rasti bent po keletą priemonių, skirtų veido ir rankų priežiūrai. Kojoms, deja, dažniausiai dėmesio tenka daug mažiau. Šį kartą papasakosime, kaip pasidaryti joms vonelių su eteriniais aliejais.

Aromatinė vonelė, padedanti sumažinti kojų nuovargį (tinka vidutinio šiurkštumo pėdoms): pridėk į vandenį ledo kubelių (kiekį gali pasirinkti pati) ir įlašink porą lašų citrinos sulčių arba mentolio aliejaus. Pamirkyk kojas 10–15 minučių.

Avižinė vonelė su pienu ir žolelėmis (minkština ir ramina odą). Reikia poros šaukštų avižinių dribsnių, tokio pat kiekio pieno miltelių, džiovintų levandų arba kitų žolelių ir 10 lašų eterinio levandų aliejaus. Dribsnius ir žoleles užmerk šiltame vandenyje, suberk pieno miltelius, įlašink aliejaus ir gerai išmaišyk. Kai komponentai nusės, įkišk kojas ir palaikyk 10–15 minučių.

Šildomoji vonelė su eteriniais aliejais. Reikia po 5 lašus pipirų, gvazdikėlių ir cinamono aliejaus, maitinamojo kremo. Įpilk į vonelę maždaug 40–42 laipsnių temperatūros vandens, įlašink nurodytų aliejų. Įmerk rankas arba kojas, palaikyk 20 minučių ir masažuojamaisiais judesiais įtrink maitinamuoju kremu.

Raminamosios vonelės su eteriniais aliejais:

 

  • Į šiltą vandenį įlašink kelis lašus ramunėlių arba levandų eterinio aliejaus. Palaikyk kojas 15 minučių.
  • Įsipilk šilto vandens, įlašink 5–8 lašus mentolio arba arbatmedžio eterinio aliejaus ir palepink kojas 15 minučių. Po to jas patrink rankšluosčiu, nušveisk pėdas pemza ir nuskalauk vėsiu vandeniu.
  • Skausmą ir nuovargį malšinančios vonelės, normalizuojančios kraujotaką:
  • Į šiltą vonelę įlašink 5–10 lašų bazilikų, pipirmėčių, mairūnų, snapučių, kadagių arba rozmarinų eterinio aliejaus. Jeigu kojos tinsta labai dažnai, įlašinti galima ir daugiau – iki 15 lašų.
  • Į šiltą vandenį įdėk valgomąjį šaukštą geriamosios sodos ir tokį pat kiekį jūros druskos. Viską gerai išmaišyk, kad ištirptų, ir įlašink 4 lašus rozmarinų aliejaus.
  • Įlašink į vandenį po lašą kiparisų, rozmarinų ir levandų aliejaus (jeigu kraujotaka prasta – po du lašus kiparisų ir snapučių bei 5 levandų aliejaus lašus). Pamirkyk kojas 15–20 minučių.

 

Kojų įtampą ir nuovargį mažinanti aromatinė vonelė: į du litrus šilto vandens įdėk porą šaukštų jūros druskos, šaukštą angliškos druskos (karčioji druska, magnio sulfatas), šaukštą geriamosios sodos, įlašink po du lašus citrinų, sandalmedžių ir kalendrų aliejaus. Įmerk kojas iki blauzdų, pamirkyk 15 minučių, kruopščiai nusausink ir patepk drėkinamuoju losjonu arba ištirpintu sviestu.

2 psl. »

Komentarai (7)

O mano vardas Paslaptis 2012-05-16 19:49
Aš naudoju jazminų eterinį aliejų. Jis skainiai kvepia, be to padeda panaikinti prakaito kvapą. O ledo niekada nedėjau, ir taip šąla kojos ;D
Gudulė 2012-03-05 16:46
Pušų aliejus tinka inhaliacijoms :)
Rasputina 2012-03-05 07:51
Pavasaris. Manau, nuo prakaitavimo vonelės tikrai pravers.
Laima 2011-12-21 21:23
Pabandysiu nuo prakaitavimo. Perku specialias priemones, bet nelabai kas padeda :(
Ruta 2011-12-21 20:26
Gail nieko nera su pusu aliejumi. Tik tokio namuose turiu :(
Uoga 2011-12-21 20:15
Ačiū! Būtinai pamėginsiu
Saulė 2011-12-21 19:24
Niekad neteko daryt tokių vonelių. Man daugumos eterinių aliejų kvapai nepatinka

Rankoms ir kojoms

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai