Kokį augintinį išrinkti alergiškam vaikui?

Daugeliui vaikučių pati trokštamiausia dovana yra šunelis arba kačiukas. Tik ar ji nesukels alergijos ir nepridarys kitų rūpesčių?
 
Sužinoję apie jūsų ketinimus įsigyti augintinį, artimieji užvers jus pasiūlymų lavina. Pavyzdžiui, jie patars...
 
...įsigyti papūgėlę arba triušiuką
 
Iš tiesų – yra atvejų, kai žmonės, kurie labai jautriai reaguoja į kates ir šunis (pavyzdžiui, pradeda dusti), metų metais kuo ramiausiai augina graužikus ir paukščius. Tačiau to pasiūlyti nerizikuos nė vienas gydytojas – juk žiurkėnas ar jūros kiaulytė gali taip pat sukelti rimtą alergiją. Turėkite omenyje, kad daugiausia alergenų yra graužikų šlapime, todėl labiausiai rizikuoja tas, kuris keičia kraiką. Jeigu vaikas nelies kraiko, gali būti, kad alergija ir nepasireikš.
 
...nupirkti roplį arba žuvyčių
 
Šie augintiniai kailio neturi, tačiau ant roplių odos esančiose gleivėse visada yra salmonelių, kurios sukelia pavojingą ligą salmoneliozę. Beje, gali pasireikšti ir alergija roplių ir žuvyčių maistui.
 
...iš anksto išsiaiškinti, kokioms gyvūnų rūšims vaikas alergiškas
 
Sužinoti to iš anksto neįmanoma. Tyrimai parodys, kad vaikas alergiškas gyvūnų plaukams ir pleiskanoms, tačiau kokių būtent (kačių, šunų, triušių) – ne. Jeigu šiandien vaikas čiaudi susidūręs su kate, nėra garantijų, kad rytoj jis taip pat nereaguos į šunį.
 
...įsigyti hipoalerginį šuniuką ar kačiuką
 
Tokiomis veislėmis laikomi gyvūnai, kurie neturi kailio, arba kurie nesišeria (sfinksai, pudeliai ir kt.). Tačiau alergiją sukelia ne tik gyvūnų plaukai, bet ir apmirusios odos ląstelės (pleiskanos), seilės, riebalinių liaukų išskyros.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai