Kokią įtaką abortas daro sekančiam nėštumui?

Anot statistikos, kasmet pasaulyje atliekama maždaug 45 mln. abortų, t.y. maždaug 4% visų skirtingo amžiaus grupių moterų pasirenka dirbtinį nėštumo nutraukimą. Dauguma abortą pasidariusių moterų teigia nežinojusios visų galimų šios procedūros pasekmių, o jos – praktiškai neišvengiamos.

Net ir tuo atveju, jei abortas atliekamas pačioje geriausioje klinikoje, o moterį prižiūri kvalifikuoti ir patyrę specialistai, galime drąsiai teigti, kad abortas niekuomet nėra 100% saugi procedūra. Komplikacijos gali prasidėti pačios procedūros metu, pasireikšti po jos, o neretai – tik po ilgo laiko, kuomet moteris nusprendžia susilaukti vaikelio.

Abortas – tai sunki biologinė trauma, sukelianti rimtas pasekmes. Štai keletas ne itin džiugiai nuteikiančių galimų komplikacijų: endokrininių liaukų sutrikimai, gimdos kaklelio ir gimdos sužalojimai, gimdos sienelių perforacija, stiprus kraujavimas, menstruacinio ciklo sutrikimai, antrinis nevaisingumas ir t.t. Labai dažnai abortas neigiamai paveikia moters vaisingumą ir gebėjimą išnešioti užsimezgusią gyvybę:

 

  • Sunkesnė sekančio nėštumo eiga
  • Padidėja persileidimo tikimybė
  • Padidėja priešlaikinio gimdymo tikimybė
  • Padidėja priešlaikinio vaisiaus dangalų plyšimo rizika
  • Padidėja placentos prisitvirtinimo ir atsiskyrimo anomalijų tikimybė
  • Galimas visiškas nevaisingumas

 

Galimi persileidimai. Priežastys skirtingos ir kartu labai susiję. Vienas iš rimčiausių nepalankių faktorių yra dirbtinas nėštumo nutraukimas (dėl gimdos kaklelio traumos aborto atlikimo metu).

Rezus - konfliktas. Kuomet moteris pastoja, o jos rezus faktorius yra neigiamas, organizmas pradeda gaminti antikūnius. Nepaisant to, kad atliekamas abortas, antikūniai niekur nedingsta. Sekančio nėštumo metu, jei vaisius turi teigiamą rezus faktorių, antikūniai ir vėl gaminasi. Tai reiškia, kad antikūniai kaupiasi ir pražūtingai veikia vaisiaus organizmą. Kuo daugiau antikūnių, tuo rimtesnį neigiamą poveikį jie turės vaisiui.     

2 psl. »

Komentarai (14)

jolka 2018-11-13 05:59
čia labai sureišminta ir išpūstas burbulas del tu abortų . Gal toms kurios nori vaikų tas koks negyvas ar nebesivysto ir buna blogai. o siaip kai nenori tai savijauta puiki po jo ir gana meluoti kad visoms blogai kažkas būna. nieko nebūna atsikratai streso sukėlėjo ir toliau plauki iprasta vaga. daug kam kils klausimų kaip jei nenori pastoji , bet kartais vyrai kartais paistengia kaip ir moterys apgaudamos kad saugosi , o paskui sako apniežtėjau. truma kai nenori to neštumas ne abortas.
klaida 2018-04-29 00:56
Nedarykit aborto, nes tai palieka ilgam žymę sieloj, pirmom dienom norėjosi ir pačiai galą pasidaryt, nes neturėjau su kuo nei pasitart dėl nėštumo, nei kam pasiguost po nutraukimo. Jei neturit artimų žmonių, yra pagalbos telefonai kreipkitės, kalbėkit, kad paskui dūšios neslėgtų kaltė ir kiti skaudūs jausmai
inga 2015-12-08 23:47
Pilve vis kazkas sukruta, menesines tik teplioja, nestumo tastas neigiamas, kas tai ar gali buti jog laukiuos.?
Dziaste 2015-11-27 17:07
Turiu 2 vaikus ir turejau viena aborta. nebuvo sunku
Grozis 2014-08-29 20:39
Niekada neabejok,savo kuno dalele..tai tavo kunas kraujas.Niekas kitas geriau uz tave nezino,ir ar laikas ar ne,vaikutis yra dovana,dievazi kaip galima to atsisakyti??? Galbut,jei ne dabar tai niekada.Rizikuoti nebijai?Tas vaikutis,tau bus akys ir ausys,gyvenimo sviesa.Patikek.As ir jauna pastojau,bet savo noru,planavome vaikuti,nors esame begalo jauni,bet tikiu kad viskas bus gerai.Gal nera gyvenimas,tobulas,bet su stebukliuku jis yra NERELUS.Myliu savo vaika.Myliu.Myliu.Myliu gyvenima...
Aishte 2014-08-02 17:51
Na,kai jauna mergina pastoja,o ypac jei jai nera nors 21,tai taip kvaila!Juk niekas neliepe gultis i lova,malonu buvo-napamastei,o dabar mokek uz pasekmes.Negalvokite kad as kokia ragana,tiesiog tai yra tiesa!As pati pastojau 18 ir auginu dukra dabar,nuo 3men kol laukiausi jau buvau vienisa mama.Norejau ir as darytis aborta,bet neisdrisau...jai 8 dabar ir ji nuostabiausias ivykis mano gyvenime!Pacanke buvau,kvaila...tykejau,kad viskas bus gerai.Buvau naivi bet stipri.
M 2014-04-25 22:07
man 22.aš pati laimingiausia mama. auginu 3mėn sūnų. nė nebuvo kilusiu minčių apie nėštumo nutraukimą, nors vaiko tėvas iškarto atsisakė vaiko ir manęs. Galiu drasiai teigti kad esu LAIMINGA. Gimdykit mielosios, tai nebaisu :) sėkmės
Marija 2014-04-22 15:04
Jei tau sunku, tu abejoji, neturi su kuo pasitarti, tu tiesiog nori pasikalbeti nueik i www.neplanuotasnestumas.lt
As nepatyriau aborto, bet tokiu minciu mano gyvenime buvo. Dabar mano sunui jau 18 metu, ir kiekviena karta zvelgdama i ji as dziaugiausiir dziaugiuosi kad to nepadariau. Nesakau kad buvo lengva, bet as be galo laiminga , kad leidau gyventi... Tai didis stebuklas - GYVYBE-ZMOGUS
ema 2014-01-27 22:00
Jei abejoji,tai tikrai nesidaryk aborto.
saule 2014-01-10 13:32
Man 17 m. Jau 7 sav kai laukiuosi ir nežinau ką daryti. Kaip ir suplanuotas abortas bet nesu tikra ar to noriu...

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai