Kokią įtaką daro seksualinis susilaikymas?

Seksualinis susilaikymas suaugusio žmogaus gyvenime – ne toks jau retas reiškinys. Priežasčių – visa galybė. Vieni neranda nuolatinio seksualinio partnerio, kitų santykiai atšalę, treti dėl įtempto gyvenimo ritmo ir nuolatinių stresų neranda nei laiko, nei noro ir t.t. Kokią gi įtaką žmogaus gyvenimui daro seksualinis susilaikymas?

Gydytojai ir psichologai teigia, kad ilgalaikis seksualinis susilaikymas labai kenksmingas suaugusio žmogaus organizmą, ypatingai jei kalbame apie žmones, esančius “pačiame jėgų žydėjime”. Jiems ilgalaikė pertrauka gali sukelti rimtas tiek psichologines, tiek fizines pasekmes.

Visų pirma tai padidina tikimybę susirgti depresija. Seksas – puikus antidepresantas. Mylintis žmogaus organizme gaminasi endorfinai – laimės hormonai, atsakingi už gerą žmogaus nuotaiką. Psichologai teigia, kad seksualiniai santykiai ypatingai svarbūs moterims. Anot jų, nepilnavertis seksualinis gyvenimas labai keičia moters charakterį. Ir tikrai ne į gerą.

Gyvenant be lytinių santykių kenčia ne tik moters psichika, bet ir bendra organizmo būklė. Susilaikymo pradžioje noras smarkiai pakyla, o vėliau, po kelių mėnesių, jis gali visai dingti. Kitas variantas – išlikęs seksualinis susijaudinimas, kurio metu į mažąjį dubenį priplūsta kraujo, o nepatyrus orgazmo tas kraujas “užsistovi”. Štai čia ir prasideda dauguma moteriškų ligų. Paprasčiausiai moters organizmas supranta, kad tam tikros jo funkcijos yra nereikalingos, todėl po ilgo abstinencijos laikotarpio, vėl pradėjus lytinius santykius, moteris dažnai jaučia skausmą makštyje. Negana to, pats lytinio susijaudinimo ir organizmo pasiekimo procesas gali trukti gerokai ilgiau, nei trukdavo anksčiau.

Vyrams seksualinis susilaikymas gali sukelti erekcijos bei ejakuliacijos sutrikimus. Iš esmės viskas priklauso nuo susilaikymo trukmės ir vyro amžiaus. Tarkim, 25 metų vyrui išgyventi abstinencinį laikotarpį gali būti nelengva, tačiau rimtų pasekmių greičiausiai pavyks išvengti, o štai 30-35 metų vyrui kelių mėnesių susilaikymas gali sukelti priešlaikinę ejakuliaciją ar prastą erekciją. Kaip taisyklė, atstačius savo seksualinį gyvenimą visos problemos išsisprendžia savaime. Jei seksualinį susilaikymą tenka išgyventi vyresniems nei 40 metų vyrams, pasekmes gali tekti spręsti ir su medikų pagalba.

2 psl. »

Komentarai (14)

kardas 2015-01-02 17:02
masturbacija rulez ir kuo toliau tuo labiau... tokia realybė, o ne mano nuomonė...
Vyteniui 2014-12-08 22:58
Priligy veikimo principas? Jei be visokių ten medicininių keiksmažodžių, tai poveikis panašus, kaip antidepresantų - truputį "apramina" aistras, todėl baigti galima vėliau. Priligy sukurta to pačiu pagrindu, bet išimtinai priešlaikinės ejakuliacijos problemai spręsti.
Vytenis 2014-11-24 11:28
sudominot dėl vaisto. Gal plačiau apie jo vartojimą gali parašyt?
Justas 2014-11-04 09:05
Dabar galiu kontroliuot kiek mano lytinis aktas tęsis, be to vaisto kasdien nevartoju. Žodžiu, kai nusimato sexas.
Arnoldas 2014-10-27 16:34
Žiūriu čia aptarinėjat kažkokį naujovišką vaistą? viena ausim apie jį girdėjau, bet gal daugiau apie jį papasakotumėt? koks jo veikimo principas?
Justas 2014-10-24 17:59
Pabandyk naudot kremus, purškalus, storesnius prezervatyvus ar technikas.Jei nepadės šios priemonės jau ir Lietuvoje galima įsigyti vienintelį vaistą priligy, kuris skirtas "per greito baigimo" problemai spręsti.
Gintas 2014-10-21 16:04
yra straipsnyje nemaža dalis tiesos- man po pusmečio po skyrybų atsirado per greito baigimo problema.O po to ir psichologiškai jau pradėjau bijot, kad ir vėl nepavyks.Vienu žodžiu kaip užburtas ratas.
Martynas. 2013-08-06 21:30
Na nezinau kaip kitiems, bet man susilaikymas kelia psichologiniu problemu. :)
robis 2012-09-12 13:05
Jei yra graziu moteru kurios neturi partnerio, mielai suteikciau joms laimes hormonu ;)
Julija 2012-09-12 12:22
Nesamone esu nekalta ir toliau tokia busiu

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai