Kokia sporto rūšis tinka tavo vaikui?

Daugumai tėvelių anksčiau ar vėliau kyla klausimas: kokia sporto rūšis labiausiai tiktų jų vaikui? Vieni nori, kad mažylis sustiprėtų ir geriau vystytųsi fiziškai, kiti trokšta auklėti čempioną, o tretiems labiau rūpi, kad vaikas tiesiog turėtų įdomios ir naudingos veiklos. Ką daryti, kad žodis „sportas“ nekeltų jam nemalonių pojūčių, kaip žinoti, kokia sporto rūšis padės vystytis ne tik jo kūnui, bet ir apskritai asmenybei?

Labai svarbi asmenybės psichologinė charakteristika yra temperamento tipas. Ankstyvuoju gyvenimo periodu asmenybė dar tik formuojasi, tad ne visada galima išskirti aiškiai išreikštus bruožus. Atpažinti temperamento tipą galima iš elgesio ypatumų, mimikų, reakcijų ir aktyvumo. „Grynų“ temperamentų paprastai nebūna – galima kalbėti tik apie polinkį į kurį nors tipą.

Sangvinikas

Mažylio judesiai ir mimikos – gyvi, įvairūs. Vaikas emocionalus, greitai perpranta žaidimo taisykles, įsitraukia, tačiau taip pat greitai „atvėsta“. Žiūrint į veidą yra nesunku nustatyti, kokios mažylis nuotaikos, pamatyti požiūrį ir santykį su pasauliu. Labai gabus, geba greitai susikoncentruoti, įgyti žaidimų metu naujų įgūdžių. Tokiems vaikams puikiai tinka bėgimas su kliūtimis, kovos menai, komandiniai žaidimai (futbolas, ledo ritulys), šachmatai.

Cholerikas

Kaip ir sangvinikas, labai aktyvus, reaguoja energingai. Judesiai staigūs ir užtikrinti. Emocijos ir išgyvenimai – stiprūs, aiškiai išreikšti, impulsyvūs. Labai dažnai negali susivaldyti, yra nekantrus, ūmus. Būdinga dažna nuotaikų kaita. Turi polinkį į agresyvesnį sportą – boksą, kovos menus ir panašiai. Tokios rūšys padeda „nuleisti garą“, išlieti negatyvias emocijas socialiai priimtina forma.

2 psl. »

Komentarai (5)

Milda 2012-02-02 09:13
Jodinėjimas - labai brangus malonumas
Upė 2012-02-02 07:40
Šachmatais net aš nemoku žaist :D kažkaip niekad netraukė.
ligita 2012-02-01 22:14
nepamirskite, kad ne visos sporto sakos is karto atrodo idomios. pvz kol sachmatais nemoki gerai zaisti, tai vargu ar jie bus idomus.
Mama 2012-02-01 18:07
Aš manau kad kol vaikas mažas, jam reikia leisti išbandyti įvairias sporto rūšis ir tiesiog stebėti, kur jam įdomiausia bei kur atsiskleidžia daugiausiai jo gabumų.
Latvija 2012-02-01 18:04
Sūnus lanko futbolą ir tenisą, o dukra šokius ir tenisą. Tačiau namuose mes skiriame laiko ir intelektualiniams žaidimams. Mėgstame sužaisti šachmatais ar tiesiog stalo žaidimus, kurie skatina mąstymą

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama