Kokiame amžiuje vaikui jau reikalinga pagalvė?

Dauguma suaugusiųjų yra įpratę miegoti ant pagalvės. Taigi natūralu, kad iškyla klausimas, ar taip pat turėtų miegoti ir mažyliai. Juk galbūt po galvyte pasidėjus minkštą pagalvėlę miegas būtų ir ramesnis, ir saldesnis? Iš karto galime pasakyti: iki dvejų metukų vaikams pagalvė ne tik nereikalinga, bet ir pavojinga.

Pagrindinė pavojaus priežastis ta, kad gulėdamas veidu į pagalvę, vaikas gali uždusti. Kūdikio refleksai dar nėra gerai išvystyti, todėl nelaimės atveju jis gali net nepajusti, kad dūsta. Taigi pirmiausia, ką turėtum padaryti, tai guldyti mažylį miegoti tik ant nugaros. Paguldytas ant šono kūdikis dažnai apsiverčia ant pilvo ir veiduku prisispaudžia prie čiužinuko, negalėdamas įkvėpti. Svarbu atkreipti dėmesį ir į pašalinius daiktus, dedamus į lovytę. Papildomų apsauginių pagalvėlių ir kitokių paminkštinimų kūdikiui tikrai nereikia. Lovos čiužinukas turėtų būti pakankamai kietas, kad netyčia apsivertusio mažylio veidukas netyčia neįdubtų į minkštą čiužinį užspausdamas kvėpavimo takus. Kai vaikas miegas, jį supti turi tuščia erdvė, kad norėdamas apsiversti jis galėtų tai padaryti be didelių sunkumų.

Dar vienas neigiamas dalykas – tai galimi stuburo iškrypimai. Mažo vaiko kūno sandara turi savitų savybių: jo galvos ir kūno dydžio santykis ir visiškai kitoks, nei suaugusio žmogaus. Nepriklausomai nuo to, kaip vaikas apsiverčia miegodamas, jo galva ir kaklas be pagalvės visuomet gulės tiesiai, taigi stuburas nebus pažeidžiamas.

Kai kurie pediatrai rekomenduoja vaikams pirkti pasvirusias pagalves (maždaug 30 laipsnių). Tokia pagalvė yra dedama ne po galvyte, o po visu kūneliu, taigi stuburas išlieka tiesus. Tačiau tą patį efektą galima gauti tiesiog šiek tiek pakėlus viršutinį lovos kraštą.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sutrikimai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai