Kokie patiekalai valgomi per Naujuosius skirtingose pasaulio šalyse?

Kiekviena šalis turi savų kulinarinių tradicijų, tačiau bendra tai, kad visiems kalėdinio ar naujametinio stalo patiekalams priskiriama ypatinga reikšmė.

Danija

Danai tradiciškai tiekia keptą antį, įdarytą džiovintais vaisiais, arba užkeptą kiaulieną su bulvėmis ir raudonaisiais kopūstais. Desertui – ryžių košė su tirštu saldžių uogų kisieliumi ir kepintais migdolais. Geriamas alus ir karštas vynas.

Nepalas

Nepale, kur išpažįstamas induizmas, Naujieji švenčiami balandžio viduryje. Pažymimi jie ne tiek užstalėmis, kiek triukšmingais ir įspūdingais teatralizuotais muzikiniais pasirodymais. Valgomi tradiciniai indiški ir tibetietiški patiekalai. Svarbiausias iš jų – „dal bhat“, ruošiamas iš lęšių, pomidorų, svogūnų, ryžio, imbiero ir kitų prieskonių.

Italija

Daugelyje Europos šalių su šeima švenčiamos katalikiškos Kalėdos, o Naujųjų meniu yra beveik identiškas. Italijoje tradiciškai ruošiama kiaulienos dešra (kiekviena šeimininkė ją ruošia pati), tiekiama su lęšiais – ilgaamžiškumo, sveikatos ir gerovės simboliu.

Meksika

Šioje šalyje mėgstami aštrūs, gausiai prieskoniais pagardinti patiekalai. Ant stalo čia galima pamatyti „romeritos“ (pagrindiniai ingredientai – krevetės ir bulvės), įdarytą kalakutieną, kukurūzus, pupas ir saldžius kepinius. Iš gėrimų pirmenybė teikiama vynui, punšui ir tekilai.

Anglija

Anglai tiekia įdarytą kalakutą su daržovių garnyru ir pudingą desertui. Pudingas ruošiamas iš duonos trupinių, miltų, taukų, razinų, kiaušinių ir įvairių prieskonių. Prieš tiekiant desertas užpilamas romu, padegamas ir liepsnojantis keliaja ant stalo.

2 psl. »

Komentarai

Žiemos šventės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai