Kokie pavojai tyko darželyje?

Rudenį pradėjus siausti infekciniams virusams ir ligoms, daugelis tėvelių nenoriai palieka mažylius darželiuose, kurie dažnai tampa sezoninių ligų židiniais. Ką reikėtų daryti, kad užkirstumėte kelią galimoms ligoms?

Darželis – kovos laukas su virusais?

Deja, ruduo yra ne tik metas, kai mažyliai išgyveną naują gyvenimo etapą – darželį, kuriame jų laukia nauji draugai, žaidimai ir potyriai, bet ir turi atsilaikyti prieš įvairių virusų bei ligų antpuolius.

Dažniausiai vaikai, pradėję lankyti darželį, suserga dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirmiausia, mažylių imuninė sistema dar tik pradeda formuotis, todėl jie nėra atsparūs daugeliui virusų ir infekcijų.

Vaikų imuninė sistema bręsta ne vienerius metus. Tik gimus mažyliui, jo imunitetą stiprina iš mamos pieno gaunamos vertingosios maisto medžiagos ir reikalingi vitaminai. Vaikui augant, jis susiduria su vis daugiau svetimkūnių, įvairių bakterijų, kurios gali sukelti stipresnius ar lengvos formos susirgimus. Persirgus šiomis ligomis įgijimas imunitetas.

Darželis dažniausiai tampa intensyviausiu etapu, kuriame mažieji kovoja su virusais ir ligomis. Tokios masinės susibūrimo vietos yra palankiausia terpė virusams plisti. Užtenka kam nors nusičiaudėti, ir bakterijos pasklinda visoje patalpoje. Jeigu ji nėra tinkamai vėdinama, tada susidaro „šiltnamio“ sąlygos virusams plisti.

Visgi, ekspertų nustatyta, kad vaikai, kurie nelankė darželio, mokyklose serga daug dažniau už tuos, kurie jį lankė. Galiausiai darželiuose persergamos ligos tampa vienu iš imuniteto formavimosi etapų. Tačiau dažni susirgimai sukelia komplikacijas, kurios gali stipriai sutrikdyti mažųjų organizmą ir palikti pėdsakus visam gyvenimui.

Kaip išvengti susirgimų?

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai