Kokie yra sangviniško temperamento vaikai?

Koks yra sangvinikas? Jei sangviniško temperamento žmogų reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, greičiausiai tai būtų žodelis „SIELA“. Sangvinikai iš prigimties mėgsta būti tarp žmonių, jie jaučia malonumą bendraudami ir nuolatos sužinodami ar patirdami kažką naujo. Apibūdinimas „SIELA“ gali būti interpretuojamas įvairiai: tai ir kompanijos siela – žmogus, gebantis džiaugtis ir kelti džiugesį kitiems, ir tiesiog sielos žmogus, labiau vertinantis ne fizinį turtą, o emocijas.

Sangvininkai yra visų numylėtiniai: jie nuolatos geros nuotaikos, sugeba įžvelgti kažką nepakartojamo net ir paprasčiausiuose dalykuose, o svarbiausia – mėgsta skleisti džiugesį aplinkiniams. Su tokiais žmonėmis nenuobodu, nes jie nuolatos sugalvoja kažką naujo ir visuomet atranda laiko kitiems.

Kaip ugdyti sangviniką? Dar visai jauname amžiuje galima pastebėti pirmuosius sangvininko požymius: jis nebijo žmonių, puikiai jaučiasi didelėse kompanijose, darželyje, mokykloje ar kieme pirmasis organizuoja žaidimus ir turi begalę draugų. Kartais stebint sangviniką ima nuostaba: kaip vienas žmogus gali suspėti padaryti tiek daug? Deja, tas amžinas linksmumas ir noras ką nors veikti perauga į neįsipareigojimą, mat daug darydamas žmogus nesugeba prisirišti ir surasti kažko vieno, ką jis vertintų ir kas jam būtų brangu. Tai pasakytina tiek apie mokslus, tiek apie darbą ar apie asmeninius santykius. Vaizdžiai tariant - draugų milijonas, tačiau tikro nei vieno.

Reikia suprasti vieną dalyką – sangvininko paviršutiniškumo nevalia įveikinėti žodžiais. Jis iš prigimties optimistas, nelinkęs gilintis ir komplikuoti situacijos. Todėl bandymas įrodyti, kad kažkas yra tik jo iliuzija, o ne realybė, gali jį ne tik suerzinti, bet ir giliai įžeisti. Ir vis dėl to, dėl meilės kitam žmogui, dėl jam jaučiamos pagarbos ir pasitikėjimo, sangvinikas gali surimtėti ir tapti racionalesnis. Svarbiausia – įgyti tą pasitikėjimą, kuris suteiks galimybę bent iš dalies kontroliuoti sangviniką.

2 psl. »

Komentarai (3)

Nesvarbu 2011-11-22 10:26
Hmmm. Mano manymu, skirstymas pagal keturis temperamento tipus iš viso nėra teisingas. Juk visi esam ne vien tik sangvinikai ar cholerikai, bet turim ir kitų bruožų. Kas labiau išoriškai pasireiškia, taip ir vertinam. Mano sūnus šiaip nedrąsus ir nelabai pritampa, bet paskatintas ima elgtis visiškai kitaip.
Emilija 2011-11-22 10:22
O ar temperamento tipas gali keistis?
Tu 2011-11-21 19:21
Vaikas sangvinikas - tikra palaima kiekvienai mamai. Įdomu tik, nuo ko priklauso vaikų temperamentas. Nes mes su vyru abu cholerikai, o mūsų mažasis tipinis melancholikas

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai