Kokių dovanų negalima dovanoti ir priimti?

Paprastai dovanos – tai meilės, šilumos, dėmesio ir gerumo išraiška, tačiau net ir patys nuoširdžiausi ketinimai neretai tampa nesėkmių priežastimi. Būtina žinoti, kokių dovanų nė už ką negalima dovanoti ir priimti, o jeigu jau vis tiek nusprendėte priimti – ką daryti, kad neužsitrauktumėte nelaimės?
 

  • Nosinaitės. Dovanojamos jau retai (tiesiog pasikeitė laikai), tačiau jų nei dovanoti, nei priimti nepatartina. Nuo seno nosinaitės būdavo dovanojamos sunkiems ligoniams ir per laidotuves. Tai ligų ir nelaimių simbolis, todėl priimant tokią dovaną priimamos ir dovanotojo nesėkmės. Jeigu jau gaunate tokią dovaną, būtina atsipirkti, o po to dovaną išskalbti ir išlyginti.
  • Laikrodis. Manoma, kad laikrodis gali sustabdyti jūsų džiaugsmingą ir nerūpestingą gyvenimą, todėl dovanotojui reikia ką nors duoti mainais.
  • Gyvos dovanos. Gyvūnai – prasta dovana, nes reikalauja daug rūpesčio ir atsakomybės. Gyvūną galima dovanoti nebent savo vaikui, ir tik įsitikinus, kad jis tikrai juo pasirūpins. Na, dar vazoninės gėlės (jeigu moteris, kuriai jas dovanojate, tikrai jas myli).
  • Žirklės. Gana reta dovana, bet kas žino... Gal tokią gausite ir jūs? Jei taip – geriau jų iš karto atsikratykite. Manoma, kad žirklės atkerta jus nuo pasaulio, trumpina ir nutraukia žmogaus gyvenimą.
  • Peilis. Tokia dovana gali pastūmėti į nusikaltimus, todėl būtina atsipirkti.
  • Veidrodžiai (arba net kišeniniai veidrodėliai). Ypač pavojingi senoviniai veidrodžiai. Jie atima iš žmogaus meilę gyvenimui, džiaugsmą, jaunystę ir grožį, todėl tokios dovanos geriau neimti ir nedovanoti, o jeigu jau priėmėte – kuo greičiau atsikratyti.
  • Porcelianinė rankų darbo lėlė. Tikima, kad tas, kuris kuria lėlę savomis rankomis, įdeda į ją dalelę savo sielos, ir gali tokiu būdu perduoti tiek geras, tiek blogas mintis. Todėl tokia dovana ypač nerekomenduotina vaikams.
  • Diržas. Sukausto jus ir apriboja, neleidžia pasiekti trokštamo pasisekimo. Būtina atsipirkti.
  • Pinigai. Jie turėtų būti dovanojami tik per vestuves ir tik taupyklėje, skrynelėje arba voke, ir pageidautina – nepastebimai.
  • Kosmetika ir bižuterija. Kosmetiką ir bižuteriją gali dovanoti tik moteris ir tik moteriai. Joks vyras neišrinks moteriai dekoratyvinės kosmetikos taip gerai, kaip tą padarys kita dailiosios lyties atstovė, o vyro dovanota bižuterija atrodys kaip niekutis, bandymas sutaupyti. Priimtina dovanoti nebent mokyklą lankančiai paauglei.
  • Pirštinės. Nenorite atsidurti dovanotojo valdžioje – atsipirkite pinigėliu, o po kurio laiko taip pat padovanokite pirštines. Jeigu negalite to padaryti – nueikite pas jį į svečius ir „atsitiktinai“ pamirškite pirštines.
  • Piniginė. Jeigu dovanotojas neįdeda bent pinigėlio, tokia dovana paleis jūsų turtus vėjais. Būtinai paprašykite, kad dovanotojas įdėtų bent smulkią monetą, ir nepamirškite atsipirkti.
  • Kryželis-pakabukas. Labai pavojinga dovana, jeigu nesate tikri, kad dovanotojas tikrai nuoširdus. Verta susimąstyti: jeigu dovanotojas sėkmingas ir pasiturintis žmogus, greičiausiai jis linki jums to paties, tačiau jeigu jį lydi nesėkmės ir problemos, jūs perimsite jo kryžių ir jo likimą. Atsipirkti yra neįmanoma. Dovaną būtina atiduoti į lombardą, o už gautus pinigus nupirkti dovanotojui dovaną arba išdalinti juos nepasiturintiems.
  • Šlepetės. Atrodytų, kas čia blogo – pirktinės ar netgi rankų darbo kambarinės šlepetės? Tačiau prietaringi žmonės tiki, kad tas, kuris gaus tokią dovaną, greitai išeis (iš namų, šeimos ir pan.).
  • Indai. Jeigu dovanojate indą, jis neturi būti tuščias – antraip tai pritrauks neturtą. Galima įdėti pinigėlį – tada tokia dovana tikrai bus sėkminga.
  • Perlai. Simbolizuoja našlių ir našlaičių ašaras. Tokia dovana traukia netektis, ligas ir skausmą.

Komentarai (2)

oj 2019-10-05 16:52
tie prietarai..seniai nebetiniu ir uzaugo is to amziaus! pievu pievos patikekite manimi!!!
Jonas 2016-01-11 20:27
Bobučių pasakos ir nieko daugiau :D

Įdomybės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai