Kraujavimas nėštumo metu: ar reikia nerimauti?

Menstruacijos nėštumo metu nėra normalus ir įprastas reiškinys, tačiau vis dėlto galimas. Kartais taip nutinka dėl to, kad šiek tiek sutrinka organizmo veikla, jis „išsiderina“, o kartais tai gali reikšti ir labai rimtus nemalonumus. Kada reikia pradėti (ir ar reikia) nerimauti?

Dažniausiai iš makšties kraujuoja pirmąjį nėštumo trimestrą ir, kad ir kaip bebūtų keista, tai nereiškia kokių nors problemų. Taip organizmas parodo, kad prisitaiko prie tavo naujos padėties. Paprastai tokios mėnesinės greitai išnyksta ir daugiau nebesikartoja, tačiau jeigu kraujuojama antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą, tai gali reikšti įvairias komplikacijas, kurias sukelia pačios įvairiausios priežastys.

Ką daryti?

Jeigu pastebėjai kraujavimą, iš pradžių reikėtų atkreipti dėmesį į intensyvumą, kiek kraujo tu netenki. Naudok įklotus, o ne tamponus – visos išskyros turi būti „kaip ant delno“, kad galėtum lengviau charakterizuoti jų pobūdį ir įvertinti atsiradimo priežastį. Tokiu atveju reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių – neverta apsunkinti savo organizmo. Ir, žinoma, kiekvieną kartą, kai matai, kad kažkas ima krypti ne visai įprasta linkme, turi apie tai pasakyti savo gydytojui. Jis patars, ką tau daryti. Užsiimti savigyda nerekomenduojama.

Pirmoji nėštumo pusė

Kraujavimas pirmąją nėštumo pusę gali reikšti gresiantį persileidimą, tačiau tai dar nėra galutinis nuosprendis – jo galima ir išvengti. Tyrimai rodo, kad 20–30 % moterų ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu retkarčiais truputį pakraujuoja. Pusė iš jų pagimdo sveikus mažylius, o kita pusė – na, joms pasiseka kiek mažiau... Dažniausiai taip nutinka per pirmąsias 12 nėštumo savaičių.

2 psl. »

Komentarai (17)

Monika 2020-12-11 14:30
Sveiki. Esu 14sav. Ant ikloto pasirode tepimas toks kaip rudos spalvos bet nedaug. Kas tai gali buti?
Miglė 2019-07-11 00:05
Sveikos. Turėjau susirgti praeitą mėn. 28 diena ne susirgau.. Pasidariau šio mėn 2 diena nėštumo testą parodė teigiama apsidžiaugiau.. Viskas gerai.. Šiandien susirgau nesuprantu kas vyksta pirma karta pastojau pas ginekologė tik rugpjūčio 26 diena.. Gal galit pasakyt ar patart ką daryt ar čia persileidimas ar ne.. Bijau labai...
Miglė 2019-07-11 00:05
Sveikos. Turėjau susirgti praeitą mėn. 28 diena ne susirgau.. Pasidariau šio mėn 2 diena nėštumo testą parodė teigiama apsidžiaugiau.. Viskas gerai.. Šiandien susirgau nesuprantu kas vyksta pirma karta pastojau pas ginekologė tik rugpjūčio 26 diena.. Gal galit pasakyt ar patart ką daryt ar čia persileidimas ar ne.. Bijau labai...
Renata 2018-12-07 11:12
Sveiki si savaite yra 12pradejau kraujuoti kvieciausi ambulance pareiske kad tai normalus dalykas ir paliko mane kaip ir likimo valiai ka daryt man nerimaut.
Ernesta 2016-11-19 23:35
Esu 10 kaip laukiuosi ir prasidejo kraujavimas nelabai stiprus as turiu vaikuciu bet niekad nera man taip buve kas galetu ar tai pavojinga
sarune 2016-08-18 08:01
Esu nescia 33 savaites vakar pasimylejus su vyru pasiride kraujas siandiena dar iklotas tepasi ka tai gali reiksti?
Laura 2016-07-24 19:10
Sveiki.man 35 sav. Vakar pasimylejom su vyru.Atsirado kraujo.Siandien iklotas vis dar tepasi krauju.Ar turiu sunerimti?
Rosie 2016-03-29 16:48
Sveiki,laukiuosi 7 savaite. Nuo 4 savaites vis teplioja,paskutines 4 dienas bega daugiau,idomus jausmas pilve,nugaroje pamaudzia. Siandien pamaciau mazyti miniatiurini kresuliuka. Laukiu rytoj Tik darys echo,esu Airijoj. Pagal juos viskas gerai,paziuresim ka echo parodys. Lb bijau,Nes nelabai kas CIA rupinasi. Bijau ir vaiksciot jau ir I tualeta eit.
inesa 2016-02-02 19:07
labas vakaras, man nustate 4-5 savaites nestumas,ir pasirode kraujas pasake jei nepraeis gali iskraujuoti vaisiu.patarkit ka toliau daryti gal kreiptis i kita specialista,labai bijau netekti savo mazylio.
krisrina 2014-01-15 00:04
Ar gali buti kad esu nescia sergu max 3d nor iprastai sergu apie 6d ir skauda krutis. Aciu uz nuomones

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai