Kraujo tyrimai vaikams – ir dėl parazitų

Autorius: „SYNLAB Lietuva“ laboratorija

Augantis vaiko organizmas reikalauja ypatingo dėmesio ir kokybiškos priežiūros. Daugelio ligų išsivystymo galima išvengti veiksmingos prevencijos bei ankstyvos diagnostikos pagalba. Vaikų sveikatą profilaktiškai rekomenduojama tirti ne rečiau kaip kartą per metus. Esant galimybei gydytojai rekomenduoja atlikti platesnį ištyrimą. „SYNLAB Lietuva“ sudarė optimalią tyrimų programą mokyklinio amžiaus vaikams, kuri susideda iš svarbiausių kraujo rodiklių jaunam organizmui.

Vienas pagrindinių tyrimų, skiriamų vaikams - bendras kraujo tyrimas. Tyrimas suteikia informacijos apie bendrą vaiko organizmo būklę ir imuninę sistemą, leidžia laiku diagnozuoti ir stebėti kraujo ląstelių pokyčius, esant tam tikroms ligoms ar būklėms (mažakraujystė, infekcijos, uždegimas). Atlikus bendro kraujo tyrimą galima laiku pastebėti alergiją ar parazitines ligas.

Žinoma, kad gliukozė yra pagrindinis organizmo energijos šaltinis. Gliukozės nustatymas kraujyje yra vienas pagrindinių tyrimų cukriniam diabetui diagnozuoti.

Įtariate, kad vaikas gali būti alergiškas ar turi parazitų? Bendras IgE, tai rodklis, kuris dalyvauja priešalerginėse ir priešparazitinėse reakcijose. Esant alergijai susijusiai su IgE, simptomai pasireiškia per 0,5-2 val. nuo kontakto su alergenu. Tačiau bendro IgE padidėjimas, ypač vaikams, dažnai gali būti susijęs su parazitinėmis ligomis, ypač sukeltomis pirmuonių ir helmintų.
 



Įdomus faktas, kad skirtinguose Lietuvos regionuose net iki 93% Lietuvos paauglių trūksta vitamino D. Tai įrodo ir 2017 m. pavasarį atliktas „SYNLAB Lietuva“ tyrimas, kuris nustatė, kad dažnais atvejais vitamino D trūksta ir papildomai jo vartojantiems asmenims. Vitamino D svarba yra įrodyta įvairiais moksliniais tyrimais. Šis vitaminas yra būtinas normaliam kaulų ir dantų vystimuisi, imuninei sistemai, kraujo krešėjimo procesams. Vitaminas D reguliuoja kalcio, fosforo ir magnio apykaitą. Trūkstant dažnai jaučiamas nuovargis, susilpnėja imuninė sistema, vaikas gali dažniau sirgti infekcinėmis ligomis, didėja onkologinių ligų atsiradimo rizika.

Vieni pagrindinių vaikų sveikatos problemų sukėlėjų yra nematodai arba apvaliosios kirmėlės. Dažnu atveju parazitai patekę į žmogaus organizmą nesukelia simptomų, arba juos „paslepia“ po kitais, daugeliui ligų tinkančiais, kaip: nuovargis, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, raumenų skausmai, temperatūra ir kt. Užsikrėtimo kelių gali būti įvairių: valgant užkrėstus, neplautus, netinkamai apdorotus produktus, ar kontaktuojant su užsikrėtusiu asmeniu, gyvūnu. Dažnai „kirmėlių kiaušinėlių“ tyrimo nepakanka nustatyti teisingai diagnozei, nes kai kurios kirmėlės nededa kiaušinėlių arba deda labai mažai. Todėl šiuolaikinės diagnostikos metodikos leidžia tirti ir iš kraujo, nustatant imunoglobulinus G prieš parazitus. „SYNLAB Lietuva“ laboratorijoje atliekamas naujas Lietuvoje tyrimas apvaliosioms kirmėlėms iš kraujo, kuris įvertina galimą užsikrėtimą net 7 skirtingomis kirmėlėmis: Ascarides, Filara, Strongyloides, Toxocara canis, Trichinella, Anisakis, Ankylostoma. Tyrimas leidžia itin tiksliai įvertinti, ar organizmas yra užkrėstas šiais parazitais net tais atvejais, kada asmuo dar nejaučia simptomų, arba kiti tyrimai yra neigiami.

Šaltinis: Partnerių turinys

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai