Kūdikio odelės ypatybės

Kūdikio odelė būna neįprastai minkštutė, šilta, aromatinga, tačiau tuo pačiu ir jautri. Ar žinojai, kad tavo mažojo stebuklo odelė – 5 kartus plonesnė, nei suaugusio žmogaus? Nenuostabu, kad ji gerokai jautresnė aplinkos poveikiui ir įvairiems dirgikliams. Tačiau tinkamai rūpinantis odele kiekvieną dieną, ji palaipsniui suformuos apsauginį sluoksnį, kuris saugos nuo neigiamų išorės veiksnių – saulės, šilumos ir šalčio.

Riebalinės odos liaukos kol kas funkcionuoja ne aktyviai, o kūdikio odelė nėra pasidengusi apsaugine riebaline plėvele (dėl šios priežasties kūdikiai turi labai specifinį aromatą), todėl oda greitai praranda drėgmę ir išsausėja. Kol kas kūdikio odelėje negaminamas melaninas, padedantis apsisaugoti nuo saulės, todėl lauke (nepaisant sezono) vaikutis turėtų būti pridengtas nuo tiesioginių saulės spindulių.

Mažylio odelė tokia plona, kad ant jos tepami kremai ir įvairūs tepaliukai gali prasiskverbti į patį organizmą. Dėl šios priežasties specialistai pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais nerekomenduoja naudoti apsauginių kremų nuo saulės. Geriau saugotis natūraliais būdais: dėvėti plonus, bet ilgarankovius drabužėlius bei dažniau būti šešėlyje.

Prakaito liaukos taip pat funkcionuoja tik dalinai. Gebėjimas prakaituoti ir tokiu būdu vėsinti odą  išsivysto tik palaipsniui ir tik trečiaisiais gyvenimo metais organizmai būna pasiruošęs savarankiškai reguliuoti kūno temperatūrą. Iki tol būtina stebėti, kad mažylis neperkaistų ir neperšaltų. Kai kurie tėveliai temperatūrą tikrina liesdami skruostus ar nosytę, tačiau patikimesnis būdas – paliesti nugarą. Jei nugara karšta ir sudrėkusi – vadinasi vaikas perkaitęs. Taip tikrinti temperatūrą reikėtų kuo dažniau, nes vaiko organizmas į perkaitimus bei peršalimus reaguoja labai jautriai.

2 psl. »

Komentarai (3)

Dora 2012-04-13 11:57
Mano mažylei dermatitas :(
Urtė 2012-04-13 10:54
Kad tokia plonytė, tikrai nežinojau
mitai 2012-04-12 21:59
Ačiū už informaciją. Po truputėlį skaitinėjuos, nes laukiuosi jau antrąjį mėnesį :)

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai