Kūdikis ir naminiai gyvūnai: naudingi patarimai

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: kūdikio gimimas tikrai nėra priežastis atsisakyti mylimų augintinių, tačiau svarbu laikytis visų saugumą, sveikatą ir laimę užtikrinančių taisyklių.

Pasirūpinkite gyvūnų sveikata. Savo augintinių sveikata reikėtų rūpintis nuolat, tačiau laukiantis vaikelio rekomenduojama tai daryti dar uoliau. Gyvūnėlis turi būti paskiepytas privalomaisiais skiepais, reguliariai dehelmintizuojamas (nukirminamas), nedelsiant gydomas, jeigu suserga. Į lauką einančiam gyvūnui būtina uždėti erkes ir blusas atbaidantį antkaklį arba naudoti kitas priemones nuo parazitų (tabletes, lašiukus).

Skirkite daugiau dėmesio higienai. Kūdikio besilaukianti moteris turėtų neleisti gyvūnui sukiotis prie pat jos veido, drausti laižyti veidą, rankas. Po kiekvieno paglostymo, šėrimo, šuns ekskrementų surinkmo, katės tualeto, graužiko ar paukštelio narvelio, roplių ar žuvų terariumo valymo būtina kruopščiai nusiplauti rankas, o dar geriau – šiuos darbus patikėti kitam žmogui.

Svarbu rūpintis ir augintinio higiena - rekomenduojama gyvūnus reguliariai maudyti, šukuoti, po kiekvieno pasivaikščiojimo nuplauti šuns letenas vandeniu (be šampūno, nes perdėm dažnas šampūno, net ir skirto šunims, naudojimas gali sudirginti odą), graužikams ir paukščiams įtaisyti smėlio vonelę, kurioje jie galėtų „apsiprausti“ savarankiškai.

Dresuokite gyvūnus dar iki kūdikio gimimo. Apie nėštumą sužinoję gyvūnų augintojai turėtų iš anksto paruošti gyvūnus kūdikio atėjimui. Dresuokite gyvūnus ir neleiskite jiems lipti ant kūdikio daiktų (lopšio, lovelės, gultuko, vežimo ir kt.), be jūsų leidimo įeiti į kūdikio kambarį ir pan.

Jeigu auginate labai aktyvų, dominuoti linkusį, sunkiai valdomą šunį, verčiau kreipkitės į profesionalius, į namus atvykstančius dresuotojus. Pavyzdžiui, kartais dresuotojai rekomenduoja išmokyti šunį į vaiko verksmą reaguoti, kaip į komandą eiti į savo guolį ar atsisėsti kambario kampe. Tuomet vaikui pradėjus verkti tėvai gali juo pasirūpinti nesijaudindami dėl aplink zujančio ar lojančio augintinio.

Mokykite kūdikį bendrauti su gyvūnais. Labai svarbu, kad tinkamai egltųsi ne tik augintiniai, bet ir kūdikis. Mažyliui dar sunku kontroliuoti judesius ir suprasti jų poveikį, tačiau pradėkite vaiką kuo anksčiau mokyti pagarbaus bendravimo su augintiniais.

Neleiskite vaikeliui pešti gyvūnų kailio, glostyti prieš plauką, atiminėti žaislų, vaikyti pavargusio ir norinčio pabūti vienumoje augintinio, ant jo rėkti, belsti į smulkių gyvūnų narvelius. Jeigu kūdikis elgiasi netinkamai, tiesiog atitraukite jo rankutę, griežtai pasakykite „ne, negalima“, išneškite mažylį į kitą kambarį. Vyresniam vaikui aiškinkite apie gyvūno jausmus ir poreikius.

Nepalikite kūdikio ir gyvūnų be priežiūros. Tikimybė, kad stabilios psichikos, socializuotas, dresuotas šuo ar naminė katė sąmoningai sužeis kūdikį yra labai menka, tačiau daugelis gyvūnų trapų vaikelį gali nuskriausti netyčia. Dažniausiai bėdų pridaro kūdikiu susidomėję ir perdėm draugiškai nusiteikę šunys ir katės. Jie gali užgauti vaikutį bandydami jį palaižyti ar „pakibinti“ letena, atnešdami bei ant kūdikio užmesdami žaislus ir pan.

Leiskite vaikui ir augintiniams susipažinti, bendrauti, tačiau tik tuomet, kai jūs esate šalia ir galite kontroliuoti tiek gyvūnus, tiek ir kūdikį!

Neapleiskite naminių gyvūnų. Apleisti gyvūnai gali susirgti dėl priežiūros ir fizinio krūvio krūvio stokos. Nepakankamai dėmesio gaunantys gyvūnai dažnai ima elgtis stereotipiškai arba destruktyviai, pavyzdžiui, nerimsta, lyg be vietos vaikšto po namus, pradeda draskyti ir plėšyti baldus, kilimus, kaukia, greitai įsiaudrina.

Pasidalinkite darbais su kitais šeimos nariais ir kasdien skirkite „asmeninio“ laiko augintiniams - pažaiskite su kate, ilgėliau pavedžiokite šunį. Jeigu juntate, kad gyvūnas nepakankamai „išsikrauna“ nupirkite jam įdomesnių žaislų, pavyzdžiui, tokių į kuriuos galima įdėti maisto, jie gyvūną „užima“ ilgam ir daugeliui keturkojų labai patinka. Ypač aktyvų šunį gali bent retkarčiais išvedžioti šunų vedžiotojas, šunį taip pat galite kartais nuvežti į šunų darželį ar viešbutį (tik įsitikinkite, kad šunys ten nelaikomi narvuose ar mažoje patalpoje, o turi galimybę laisvai dūkti).
Smulkiems, narvelyje gyvenantiems graužikams, paukščiams ar ropliams tiek daug laiko skirti nereikia, tačiau ir jie nori bendrauti, judėti. Šiems augintiniam praverstų didesni narveliai ar terariumai su laipynėmis, bėgimo rateliais, tuneliais.


Savaime suprantama, kad gimęs kūdikis yra prioritetas, reikalaujantis ypač daug dėmesio, jėgų ir meilės. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad naminiai gyvūnai - šeimininko atsakomybė. Jiems taip pat labai reikia švelnumo ir rūpesčio.

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai