Kuo girdyti mažylį?

Kaip ir kuo girdyti vaiką? Apie tai susimąsto ne tik mamytės, bet ir mažylių besilaukiančios nėštukės. Šį kartą pakalbėsime apie vandenens, sulčių ir arbatos gėrimo ypatumus, šių gėrimų vietą vaikučių mityboje.

Mažyliui, kuris maitinamas tik mamos pienu, nereikia jokio kito gėrimo iki tol, kol pradedama duoti ir kitokio maisto. Jeigu mityba mišri arba dėl kokios nors priežasties naudojami vien tik mišinukai, gydytojas individualiai nurodo, kiek ir ko reikia išgerti.

Jei kalbėtume apskritai, skysčių poreikis labai priklauso nuo vaikučio amžiaus ir kūno masės. Mažyliui iki metukų reikia 100 ml skysčių per dieną vienam kūno masės kilogramui. Kai svoris pasiekia 10 kg, duodama 1 litras skysčių ir dar po 50 g kiekvienam kilogramui viršaus. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo klimato sąlygų, tačiau apie viską iš eilės.

Apie vandenį

Kokybiškas vanduo, naudojamas vaiko mityboje, turi pasižymėti geriamajam vandeniui būdingomis savybėmis: jis turi būti skaidrus, bekvapis, neutralaus skonio. Tai gali būti filtruotas virintas vanduo iš čiaupo, arba tas, kuriuo prekiaujama parduotuvėse (savaime suprantama, išskyrus gazuotą). Beje, gydytojai rekomenduoti būtent pastarajį, nes jis išgaunamas laikantis visų higienos normų ir yra tikrai saugus. Būtina sąlyga – toks vanduo turi būti mažai mineralizuotas. Jo sudėtis veikia ir maisto kokybę, tad reikėtų atkreipti dėmesį štai į ką. Vanduo vaikų mityboje gali būti skirstomas į dvi rūšis – atkuriamąjį (naudojamas sausiems mišinukams) ir geriamąjį. Mineralinė geriamojo vandens sudėtis šiek tiek viršija naujagimiams leistinas normas (kalbant apie mikroelementų ir makroelementų koncentraciją). Dėl šios priežasties nerekomenduotina jo duoti vaikams iki pusės metukų ir naudoti jo mišinukams. Atkuriamasis vanduo yra minkštesnis, turi dvi paskirtis. Jis tinka mažyliams nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų.

2 psl. »

Komentarai (8)

nesvarbu 2014-11-14 22:03
sveika momja ne nesu su to susidurus
bet manau kad vaikas negeria visa savaite pasiklausk iš savo šeimu arba gyditoja gal kas pades
momja 2013-08-10 03:15
labas nezn ka daryti mazyliuj trecias dantukas beveik iki galo isdygo nebenori gerti nei arbatos nei misinuko, nei vandens, nebezinau ka daryt, visalaik gere o dabar jau kelias savites negeria, tik jei duosdi su sauksteliu tai nurija viena kita sauksteli,kad daryti,gal kas susiduryte su sia problemele
mama 2013-03-04 23:07
Matilda, matosi nesigilinat i skaitoma teksta. Vandeni saldytuve laikyti, o ne duoti iskart isemus. pasildai ir duodi. o vanduo uz bet kokias sultis yra geresnis, nes sultys troskulio nenumalsins, o tik padidins ji.
nesvarbu 2012-12-16 15:18
vaiko sveikata duoti ko biski daugau gerti
Nesvarbu 2012-05-31 17:15
http://www.sveikata.lt/straipsinis/mcdonald-s-sukure-sveika-gerima-vaikams-1021
Nesvarbu 2012-05-31 17:12
panos ar visai išprotejot vandeni gerti jokaujat ar ka
gerau koki sultis ar oboliu sultis
Matilda 2012-01-27 18:38
Vanduo iš šaldytuvo? Tikriausiai juokaujate?
Goda 2012-01-27 16:40
Vandens galima duoti visada. Net ir maitinant vien pienu. Nenorės - negers.

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai