Kuo maitinti vaiką kelionėje?

Ketinate atostogauti? Daug laiko praleisite kelyje? Tuomet pirmas dalykas, kuriuo turi pasirūpinti – tai sveika tavo mažylio mityba kelionės metu. Tau prireiks: vienkartinių indų (šaukštelių, šakučių, puodelių ir lėkštučių), popierinių rankšluosčių, antiseptinių vienkartinių nosinaičių, termoso, na ir žinoma... maisto.

Keliaujant automobiliu arba autobusu nereikėtų persivalgyti, nes nuolatinis kratymasis gali sukelti pykinimą. Ypatingai tai aktualu mažiesiems, kurie prie tokių sąlygų paprasčiausiai nėra pripratę. Taigi geriau pavalgyti šiek tiek mažiau, nei įprasta, tačiau visos kelionės metu jaustis puikiai.

Pusryčiai

Varškės sūrelis, jogurtas, kefyras – produktai, kurie puikiai tinka pusryčiams. Tačiau nepamiršk, kad būtent šie produktai labai greitai genda, todėl jei vaikas jų nesuvalgė pusryčiams, suvalgyk pati arba išmesk. Nepalik jų pietums.

Namuose gali pagaminti grikių arba ryžių košės, kuri tikrai išlaikys šilumą termose. Tik nepamiršk, kad į tokią “kelioninę” košę nereikėtų pilti pieno.

Pietūs

Tikriausiai esi pripratusi, kad pietums tavo mažylis valgo sriubą. Kelionės metu galima apsieiti be jos. Ir jokiu būdu neduok vaikui “greitai pagaminamos” sriubos. Geriau jokios, nei tokios, kurioje gausu chemijos.

Bulvėms ar kitam garnyrui laikyti puikiai tiks termosas, o mėsą gali suvynioti į foliją. Žuvies patiekalų geriau atsisakyti, nes ji kur kas greičiau genda, nei bet kokia mėsa. Nepamiršk, kad pilnavertei mitybai būtinos daržovės: kelionėje labiau tiks tos, kurios nesusimaigo, taigi siūlome rinktis agurkus, paprikas, ridikėlius ir t.t.

Vakarienė

Kelionės metu apkrauti vaiko skrandžio nereikėtų, todėl vakarienei geriau siūlyti lengvesnį maistą: pavyzdžiui vaisių salotas užpiltas jogurtu. Vaisių salotas pasiruošk iš anksto, o jogurtu apipilk tik paskutinę minutę, nes jis gana greitai genda.

2 psl. »

Komentarai (9)

nesvarbu 2012-12-16 15:21
Vaiko kelione gali buti
ir lengva vaiku juk gali pasidaryti bloga
ji - Vidai 2011-11-22 14:28
Ar kalbate apie imbiero tabletes? Neblogas dalykas, bet manoji jo nemėgsta, o keliaujant taip pat kyla problemų.
Vida 2011-11-22 11:34
Mes prieš kelionę maitinam įprastai, tik duodam išgerti imbiero - jis mažina pykinimą. Šiaip vaikas tiesiog negali pakęsti kelionės automobiliu, jį tiesiog užsupa, jam bloga.
S55 2011-11-22 10:55
O aš dėl to turiu didelių problemų. Mano vaikas labai sunkiai pernesa vaziavima automobiliu, ypac jei buna pavalges. Tai kai jau tenka kur nors vaziuoti, dazniausiai isvis atsisakome maisto ir kankinames.
LaIMA 2011-11-22 06:15
Visiškai sutinku su Dova ir Oi
Oi 2011-11-21 20:38
Mielos moterys, ar nemanote, kad menkniekiams šiais laikais skiriama per daug dėmesio? Gal dėl to perdėto rūpesčio vaikai ir išauga visiškai neužsigrūdinę ir nuolatos sergantys? Nieko neatsitiks, jei vaikas retkarčiais pavalgys kavinėje. Na, gal kada ir apsinuodys, bet lygiai taip pat galima apsinuodyti ir namuose, nes tikrai negalite žinoti, kokios kokybės produktus nusipirksite maximoje.
Mamytė 2011-11-21 20:21
Ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žmonėms reikėtų kuo rečiau maitintis kavinėse ar restoranuose. Pati esu dirbusi maitinimo įstaigoje ir apie ten gaminamą maistą negaliu pasakyti nieko gero. Žinoma, labai daug kas priklauso nuo darbuotojų atsakomybės jausmo, bet kam rizikuoti, jei galima to išvengti?
To Dova 2011-11-21 19:05
Jei valgote jau patikrintose kavinėse, tuomet gal ir nieko baisaus, bet jei užsukate į bet kokią užkandinę, tuomet aš tavo vietoje taip nerizikuočiau, nes vieni pietūs gali sugadinti visą kelionę.
Dova 2011-11-21 16:48
Mūsų šeimyna dažnai keliauja. Bet savo vaikams iš namų paimu tik užkandžių, o pavalgyti sustojame kavinėse. Kol kas dar nė karto dėl kavinių maisto neturėjome problemų, o ir vargti dėl maisto netenka, todėl visa kelionė būna kur kas malonesnė.

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai