Kuo maitinti vaikus, kad jie būtų sveiki?

Vaiko sveikata jo tėveliams yra vienas iš pačių svarbiausių dalykų. Tačiau ji – ne prekė, kurią galima įsigyti artimiausioje vaistinėje, ir netgi ne žinios apie vaikiško organizmo ypatumus bei mažylio ligas. Vaiko sveikata visų pirma grindžiama tėvų noru suprasti atžalą, išgirsti jos nuomonę ir poreikius, pasitikėti jos instinktais – ypač kai kalbame apie mitybą.

Jeigu vaikas suserga, tai nereiškia, kad kiekvienu atveju reikia bėgti pas gydytoją – kartais daug geriau pasikliauti savo pačių kantrybe. Vaikystėje žmogaus organizmas dar nėra visiškai prisitaikęs prie aplinkos, prie gyvenimo sąlygų, todėl jo sveikata nuolat patiria nepalankių veiksnių poveikį. Vienas iš svarbiausių dalykų, užtikrinantis, kad atžala augs ir vystysis tinkamai, yra sveika mityba. Mityba gali padėti išvengti daugelio ligų arba atvirkščiai – paskatinti jų atsiradimą. Dėl šios priežasties tėvai turi itin daug dėmesio skirti tam, ką vaikas dedasi į savo lėkštutę.

Į ką gi pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį, jeigu norite, kad vaikas maitintųsi taisyklingai? Visų pirma – labai svarbu atminti, kad normaliam organizmo vystymuisi ir augimo proceso palaikymui reikia pakankamo kiekio energijos. Sveikas vaikas nesėdi vienoje vietoje – jis nuolat juda, aktyviai pažįsta pasaulį. Dėl šios priežasties mažo žmogaus mityba turi atitikti energijos poreikį. Pagrindinis jos šaltinis, kaip jau tikriausiai visiems žinoma, yra angliavandeniai. Labai daug jų turi kruopos, įvairių grūdų dribsniai, todėl vaiko racione turėtų būti daugiau košių – tai sveikos mitybos pagrindas.

Plačiai paplitusi nuomonė, kad visavertę vaiko mitybą gali užtikrinti tik mėsos produktai. Žinoma, jie nepakeičiami nei vaikystėje, nei jaunystėje, nei brandžiame amžiuje, tačiau vaiko virškinimo sistema dar nėra pasirengusi dirbti visa jėga, taip, kaip suaugusiojo, o mėsos virškinimui išeikvojama gana daug energijos. Dėl šios priežasties patartina porą dienų per savaitę maitinti atžalą vegetarišku maistu, o mėsos patiekalų duoti ne dažniau kaip vieną kartą per dieną. Vegetariškomis iškrovos dienomis virškinimo procesas vyks lengviau, organizmas pailsės.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai