Kuo užimti vaiką poliklinikoje?

Apsilankymai pas gydytoją retam suaugusiajam būna malonūs. Ką jau kalbėti apie vaikus... Kaip nukreipti mažųjų pacientų dėmesį ir kuo juos užimti, kad poliklinika paliktų kuo mažiau negatyvių įspūdžių?
 
Stenkitės šiam „žygiui“ pasiruošti iš anksto: susiraskite mėgstamų vaiko žaisliukų, knygų ir spalvinimo knygučių. Tikėtis, kad mažylis galės smagiai praleisti laiką su savo bendraamžiais, neverta – jie labai triukšmautų, o tokiose vietose tenka laikytis tvarkos. Kitaip tariant, pasikliauti galite tik savimi. Na, o jeigu visas priemones dėl kažkokių priežasčių teko palikti namuose, pasinadokite šiomis idėjomis!
 
Kalbiniai žaidimai
 
Paprasčiausia užimti vaikus žodiniais žaidimais – jie ugdo vaikų kalbą, mąstymą, moko analizuoti. Štai keli pavyzdžiai:
 
Savybės. Tai gali būti... minkšta, apvalu, aštru, karštata, skysta, kvapnu, raudona...? Jei mažylis pats nesugalvoja atsakymų, padėkite jam. Stenkitės įvardinti nepanašius daiktus, pavyzdžiui: minkšta gali būti žolytė, duona arba pagalvė.
 
Priežasties ir pasekmės ryšiai. Kas būna pirmiausiai, o kas – po to? Siūlykite savus variantus: „Iš pradžių mes prabundame, tada rengiamės, po to pusryčiaujame...“, „Iš pradžių ateina pavasaris, tada – vasara, po jos...“. Keiskitės vaidmenimis arba fantazuokite kartu: kas bus, jei...? Tokie žaidimai padeda ugdyti loginį mąstymą, išmoko įžvelgti priežastis ir pasekmes, jas susieti tarpusavyje. Kas bus, jei ateis žiema? Mes rengsimės šilčiau, gatves padengs sniegas, anksti tems ir t.t.
 
Veiksmai. Klausimas: ką daro šis daiktas / galima nuveikti su šiuo daiktu? Kamuolį galima mėtyti, ridenti, spardyti, gaudyti... Saulė, lemputė ir žibintuvėlis šviečia. Patogu, nes tėvams nereikia jokių papildomų priemonių, be to, vaiką taip galima užimti ne tik poliklinikoje, bet ir automobilyje, viešajame transporte, pasivaikščiojimų metu.
 
Laviname vaizduotę

 
Pasakų kūrimas. Pasakos pradžiai galima panaudoti bet kurią išgirstą frazę.
 
Rimavimas. Kurkite su vaiku trumpus eilėraštukus ar tiesiok ieškokite rimų pasirinktiems žodžiams.
 
Spėlionės. Apibūdinkite ką nors iš savo aplinkos, o mažylis tegul atspėja, apie ką kalbate. Po to galima susikeisti vietomis.
 
Įsiminimas. Paprašykite, kad vaikas į ką nors įdėmiai pažiūrėtų 30 sekundžių, o tada išvardintų viską, ką įsiminė (rūbus, papuošalus, spalvas ir t.t.).
 
Tai, kas bendra. Tegul vaikas paieško kokių nors bendrų aplinkui esančių žmonių bruožų: pavyzdžiui, keli gali dėvėti mėlynus džinsus, laikyti rankose telefonus ir pan.
 
Pažaiskite su vaiku ir pamatysite, kad net ir apsilankymas tokioje nemalonioje įstaigoje gali būti savaip smagus!

Komentarai

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai