Kur galima panaudoti citrinos sultis?

Citrinų sultis dažniausiai naudojame maisto gaminime, tačiau jos gali praversti ir buityje. Štai keletas naudingų patarimų, kaip panaudoti citrinos sultis:

Išsaugo daržovių spalvas. Visi puikiai žino, kad termiškai apdorojus, kopūstai ir bulvės pradeda tamsėti.Jeigu norite, kad jų spalva išliktų ryški, į vandenį, kuriame verdate šias daržoves, įpilkite arbatinį šaukštelį šviežių citrinos sulčių.

Naikina nemalonius šaldytuvo kvapus. Suvilgykite sultyse vatos tamponą ir padėkite kelioms valandoms į lentynėlę. Nemalonių kvapų galima išvengti, jeigu laiku darysite „inventorizaciją“ ir nelaikysite šaldytuve pasenusių produktų.

Neutralizuoja pjaustymo lentelių kvapus. Su šia problema susiduria absoliučiai visi – jeigu norite atsikratyti kvapų, lentelę nuplaukite ir patrinkite šviežios citrinos griežinėliu arba citrinos sultyse suvilgyta kempinėle.

Išsaugo žalumynų spalvą. Jeigu apipurkšite žalumynus šviežiomis sultimis, jie nepatamsės. Tas pats galioja ir vaisių salotoms. Jūs galite jas paruošti ne prieš pat valgį, o šiek tiek anksčiau – jeigu užlašinsite sulčių ant obuolių, jie išliks balti.

Balina dėmes. Baliklių nemėgsta niekas – tiek dėl nemalonaus kvapo, tiek dėl galimų geltonų dėmių. Jeigu norite, kad delikatūs audiniai išliktų balti, pamirkykite juos pusvalandį vandenyje su trupučiu sodos ir citrinos sulčių.

Šalina prakaito dėmes. Nesudėtinga ir pigu – tiesiog patrinkite jas tirpalu iš lygiomis dalimis sumaišytų citrinos sulčių (arba acto) ir vandens.

Sustiprina skalbimo miltelių poveikį. Jeigu pernykščiai rūbai susigulėjo ir atsirado dėmių, pasidarykite citrinos sulčių ir druskos pastos, patrinkite ja pažeistas vietas ir išdžiovinkite saulėje. Kartokite tol, kol dėmės nuo drėgmės išnyks visai. Lygiai taip pat šalinamos ir rūdžių dėmės.

2 psl. »

Komentarai (3)

Nijole 2018-07-05 07:49
Kur parduoda tokius baldus.Ir kokia kaina
Aš apakusi 2012-06-26 13:38
iki šiol citriną tik valgydavau
Inga 2012-06-26 10:49
daugelio iš šių dalykų nežinojau

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai