Laisvinamosios arbatos: ar jos tikrai padeda lieknėti?

Norėdamos sulieknėti, moterys išbando pačias įvairiausias priemones, tame tarpe ir laisvinamąsias arbatas. Tariamai jos valo organizmą, skatina greitesnę medžiagų apykaitą, o taip pat padeda pašalinti skysčių perteklių. Tiesą sakant, iš šių išvardintų variantų teisingas tik paskutinis.

Kai laisvinamosios arbatos geriamos saikingai, o jokių kontraindikacijų nepastebima, tuomet nieko blogo jų vartojime nėra. Tačiau siekis sulieknėti neretai būna toks stiprus, kad pateisinamos bet kokios priemonės. Tokiais atvejais vidurius laisvinančios arbatos geriamos nuolatos: prieš valgį, valgio metu, pavalgius, o karatais – vietoje maisto. Ir mažai kas supranta, kad šios arbatos liekninamasis poveikis – tai tik iliuzija, paremta dideliu skysčių netekimu, taigi tuo pačiu laikinu svorio sumažėjimu.

Jokie laisvinamieji nepadės pašalinti apimčių ir deginti kalorijų, nes jie veikia žarnyną, o ne medžiagų apykaitą. O štai nuolatos vartojant tokius preparatus su sveikata problemų tikrai gali kilti, nes kartu su skysčiais iš organizmo pašalinami ir vitaminai, mineralai bei mikroelementai.

Vartodami vidurių laisvinamuosius preparatrus (tebūnie ir pačius silpniausius bei natūraliausius), jūs pratinate žarnyną dirbti ne pilnu pajėgumu ir nuolatos gauti pagalbos iš išorės. Tai sumažina žarnyno tonusą ir galiausiai, nusprendus atsisakyti laisvinamųjų, žarnynas nebegali susidoroti su viskuo savarankiškai, todėl labai tikėtina, kad jus ims varginti vidurių užkietėjimas. Apie tai, kad kai kurie augalai, naudojami laisvinamųjų arbatų gamybai, yra kenksmingi – net nekalbėsime.

Kaip jau minėjome, kartu su skysčiais iš organizmo pašalinamos ir būtinos mineralinės medžiagos, todėl nieko nuostabaus, kad po kurio laiko gali prasidėti medžiagų apykaitos sutrikimai, anemija, avitaminozė, vidinis kraujavimas, bendras organizmo išsekimas ir t.t. Na, o jei nenorite galvoti apie ateitį, tai galime pažvelgti ir į dabartį, kuri taip pat nėra labai džiuginanti, juk geriant laisvinamuosius pradeda kankinti pilvo skausmai, vidurių pūtimas, silpnumas... Kitaip tariant, laisvinamosios arbatos sukelia bendrą diskomfortą.

2 psl. »

Komentarai (4)

Dalia 2012-05-11 13:12
nepadėtų - gal nepardavinėtų? O tai dabar ir kiekvienoj vaistinėj pilna
Goda 2012-05-11 11:25
nepadeda tos arbatos, tik akių dūmimas
Mama 2012-05-10 21:44
Bet kaip malonu užlipti ant svarstyklių ir matyti pakitusius rezultatus :)
Liuse Liu 2012-05-10 21:44
Labai teisingai rašo. Nuo to kad skysčių atsikratysite - lieknesnės nebūsite :)

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai