Laukiesi? Pradėk lankyti baseiną!

Nėštumo metu moterį apninka daugybė rūpesčių, baimių ir klausimų. Kaip nepriaugti nereikalingų kilogramų? Ką daryti, kad atėjus laikui gimdymas būtų lengvesnis? Ar fizinis būsimosios mamytės aktyvumas tikrai nepakenks mažyliui? Kokią sporto geriausia pasirinkti?

Šį kartą pakalbėsime apie baseino privalumus – juk plaukiojimas jame ir įvairūs pratimai teigiamai veikia nėštukės organizmą, lavina kvėpavimo sistemą, stiprina širdį ir kraujagysles, užkerta kelią hipoksijai (deguonies badui). Net jeigu moteris anksčiau nesportavo, vandenyje ji gali pasirengti gimdymui, o po mažylio gimimo greičiau atgauti jėgas ir buvusią formą.

Užsiėmimai baseine nėštukei padės geriau susipažinti su ta aplinka, kurioje gyvena jos vaikutis, išmokys geriau suprasti ir jausti įsčiose nešiojamą mažąjį stebuklą.

Renkamės baseiną

Renkantis baseiną labai svarbu išsiaiškinti, ar ten sudaromos specialios būsimųjų mamyčių grupės. Išsiaiškink, kokia ten būna vandens temperatūra, kaip jis valomas, kas sudaro standartinę treniruotę.

Geriausia pirmenybę teikti baseinams su jūros vandeniu – jis valomas elektrolizės būdu. Tiks ir vanduo, praturtintas ozonu (jis nedirgina odos ir akių, būna gerai išdezinfekuotas).

Rekomenduotina vandens temperatūra baseine neturėtų būti žemesnė nei 29–31 laipsnis. Priešingu atveju būsimoji mamytė gali paprasčiausiai sušalti ir susirgti.

Pasikonsultuok su gydytoju

Prieš tai, kaip pradėsi lankyti baseiną, turėtum užsukti pas savo gydytoją ir su juo pasikonsultuoti. Lankyti baseino negalima moterims, kenčiančioms dėl stiprios toksikozės (kai jas nuolat pykina), sergančioms alergija, odos ligomis, jeigu po užsiėmimų jaučiami spazminiai skausmai, jeigu kraujuoja gimda, sergama tuberkulioze, preeklampsija, lėtiniu apendicitu.

2 psl. »

Komentarai (6)

burta 2011-12-30 15:57
ech, tuomet labai gaila
raganele 2011-12-29 16:46
labai abejoju ar aplamai lietuvopje yra baseinu su juros vandeniu. zinau kad elektrenuose yra baseinas kuriame kasdien keiciamas vanduo taigi nera jokiu chlorkiu. Bet kasdien neprivazinesi
burta 2011-12-29 15:47
O Vilniuje būna baseinų su jūros vandeniu?
ligita 2011-12-29 15:41
laukiausi dvynuku, todel pilvas buvo tiesiog milziniskas. savaime aisku kad nugara ir kojas skaudedavo siaubingai. padedavo tik baseinas nes nuimdavo ta svori ir leisdavo bent truputi pailseti
Viola 2011-12-29 13:37
Gal kas žino, kiek maždaug toks malonumas kainuoja?
Dabita 2011-12-29 12:29
Čia tai bent :D nemoku plaukt, bet bent bus ramu, kad nepaskęsiu

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai