Lietuvos kūdikiams ir jų mamoms – aukščiausios kokybės paslaugos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Centrinė projektų valdymo agentūra ir Lietuvos ligoninės bei jų filialai, teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams antradienį pasirašė 17 projektų įgyvendinimo sutartis. Pagal Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo programą skirta parama leis teikti aukščiausio lygio paslaugas Lietuvos kūdikiams ir gimdyvėms. Programoje dalyvaujančios Lietuvos ligoninės bus aprūpintos moderniausia medicinine įranga, šiuolaikiškai atnaujins patalpas, o ligoninių personalas turės galimybę nuolat kelti savo kvalifikaciją.

"Net 90 proc. visų gimdymų Lietuvoje vyksta būtent tose ligoninėse, kurios dalyvauja šioje programoje. Šveicarų parama ypač svarbi, nes leis kiekvienai mamai ir kūdikiui suteikti kokybiškas ir modernias paslaugas, nesvarbu kur jie gyvena – sostinėje ar mažame miestelyje", – sako SAM kancleris Rimantas Remeika. Pasak kanclerio, galima tikėtis, kad gerėjančios nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos paskatins šeimas susilaukti daugiau vaikų.

"Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo Lietuvoje" programai skirta apie 84,5 mln. litų, "Energiją tausojančių technologijų įvedimo Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams" programos įgyvendinimui numatyta apie 60,5 mln. litų. Lietuvos Respublikos dalis šių programų įgyvendinimui atitinkamai yra 12 mln. litų ir 9 mln. litų bendrojo finansavimo lėšos. Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos sveikatos srityje lėšos turės būti panaudotos iki 2017 metų. Pirmosios investicijos pasieks sveikatos priežiūros įstaigas iš karto po sutarties pasirašymo. Šiais metais tikimasi panaudoti iki 10 mln. litų paramos lėšų.

2 psl. »

Komentarai (3)

Spyglys 2012-06-18 17:58
Prajuokino. Už atitinkamą kainą, gal ir suteiks, bet ne visom šitas malonumas bus taikomas ir prieinamas. Ne Lietuvos "sąžinei tokie dalykai".
Elenutė 2012-06-14 16:31
nieko nesupratau, bet vis tiek ačiū
Coliukė 2012-06-14 10:14
geros naujienos

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai