Lipdome iš plastelino

Tavo vaikutis jau atšventė savo pirmąjį (o gal ir antrąjį) gimtadienį. Ar bandei su juo kada lipinti iš plastelino arba modelino? „Dar anksti!“, paprieštaraus daugelis. O be reikalo. Tokiems vaikučiams lipdymas yra labai įdomus ir naudingas užsiėmimas, lavinantis rankutes ir praplečiantis akiratį.

Praėjo tie laikai, kai plastelinas buvo kietas, teplus, neįdomus ir nesaugus. Mūsų dienomis galima įsigyti tokio, kuris nekenks, bus minkštas, labai gražių ir ryškių spalvų, be jokių kenksmingų priedų, nelips prie pirštukų ir džiugins akį. Jeigu mažasis skulptorius išpuošė baldus, kilimus ir net išsitepliojo šia medžiaga plaukus, dabar ją galima nesunkiai pašalinti taip, kad neliktų riebių dėmių. Likučiai tiesiog nuplaunami šiltu vandeniu. Tad kodėl gi nepabandžius duoti metukų sulaukusiam mažyliui plastelino? Savaime suprantama, vaiką reikia stebėti ir nepalikti jo be priežiūros.

Ką gi gali nulipinti toks vaikas?

Pirmiausia, ką mažylis išmoks daryti – plėšyti nedidelius plastelino gabalėlius ir mėtyti juos ant grindų. Nesistebėk ir nepyk – toks užsiėmimas labai naudingas rankutėms. Jeigu nenori gadinti nei plastelino, nei grindų, pasiūlyk mažyliui jį kur nors prilipinti – prie specialios lentutės, ant puodelio ar spalvoto kartono (šiuo atveju darbelį bus smagu įrėminti ir parodyti artimiesiems).

Kai lipinti vaikučiui atsibos, gali nupiešti jam karvutę be dėmių ir paprašyti, kad jas prilipdytų (paruošk plasteliną iš anksto). Lygiai taip pat galima papuošti pieštą eglutę, uogų krūmus ir panašiai. Kai kur galima įsigyti netgi specialių albumų tokiems darbeliams.

Kai atsibos ir tai, išmokyk vaikutį rankutėmis padaryti iš plastelino lazdelę. Pasiūlyk du būdus: trinti jį tarp delnukų arba ritinėti ant lentutės. Pagyrusi mažylį už pastangas, parodyk jam, ką galima nuveikti su ta lazdele – susuk į žiedą arba suraityk gyvatėlę.

2 psl. »

Komentarai (6)

kajus 2015-01-20 16:34
as noriu mamai padarit dovana ka man jai padariti gele ar nama jai patinka raudona ir melina
Danute 2012-10-06 22:57
vaikams patinka plastilino pagalba is gamtines medziagos daryti ivairius darbelius(eziukas,sraige,grybas,gyvate,ziedas)
Dalia 2012-04-16 16:21
Mes darome žaislams indelius ir juos puošiame :) plastelinas patogus tuo, kad jį galima naudoti daug kartų, tačiau mes labiau mėgstame modeliną - baigtas darbelis yra "paruoštas naudoti"
Ramunė 2012-04-16 14:26
O kur jūs randat gero plastelino? Nusipirkom kažkokio prekybos centre - niekaip nesiminko, tepa bjauriai, ir dar nekvepia
Gabrielė 2012-01-09 12:19
Įdomu. Mes su modelinu žaidžiam
Liveta 2012-01-09 07:45
Taaaip, dabar plastelinas visai kitoks. Galima nusipirkti ir to rusiško, panašaus į mūsų laikų, bet su juo visai neįdomu. Mes iš viso darom dar kitaip - kepam darbelius. Padarome tešlą (miltai, daug druskos ir vanduo), ir lipiname. Išdžiūvę orkaitėje darbeliai primena keramiką. Svarbu tik nesuvalgyti ir neperkaitinti.

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai