„Mama, nupirk!“, arba kaip reaguoti į vaiko užgaidas parduotuvėje

Į vaikų prašymus „nupirk“ tėvai reaguoja nevienodai: vieni to negali pakęsti ir stengiasi kuo greičiau pasprukti iš parduotuvės, nenupirkę atžalai net menkiausios smulkmenos, kiti – pasiruošė grįžti namo su 5 lėlėm, 10 mašinėlių ir maišu saldumynų, kad tik nereikėtų rausti prieš kitus dėl ašarojančio sūnelio ar dukrytės. Kaip išvengti isterijos priepuolių, kaip paaiškinti vaikui, kodėl negalite nupirkti kažko, ko jis labai nori? Apie tai ir pakalbėkime.
 
Kodėl vaikai prašo ką nors nupirkti?
 
Tėvai ne visada supranta, kodėl vaikas įkyriai ir net su ašaromis prašo ką nors nupirkti, nors nėra alkanas, o namuose laukia pilnos dėžės žaislų. Pasirodo, kad tokį elgesį provokuoja kai kurios situacijos. Vaikai dar nemoka kontroliuoti savo emocijų, todėl „nupirk“ pasigirsta tada, kai:
 

  • Tėvai labai ilgai trypčioja vietoje ir apžiūrinėja ką nors virtinoje, o vaikas mato prieš save kažką, kas jam labai įdomu (mašinėlę, dėžutę saldumynų ir t.t.)
  • Tėvai parduotuvėje įsikalba su sutiktais pažįstamais, o vaikas įdėmiai apžiūrinėja viską, kas yra prieš jo akis.
  • Vaikas parduotuvėje susitinka su kitu vaiku (pavyzdžiui, iš savo grupės), laikančiu rankoje naują žaislą.
  • Šeima eina į parduotuvę, kad gimtadienio proga nupirktų dovaną kitam vaikui.
  • Vaikas mato, kad kitas vaikas gauna dovanų.

 
Situacijos gali varijuoti, tačiau paprastai prašymai prasideda tada, kai vaikui nuobodu, arba kai skaudu, arba kai pavydu. Todėl prieš kelionę į parduotuvę pagalvokite: o gal geriau vaiką vis dėlto palikti namuose?
 
Ištvermė prieš vaikišką silpnybę

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai