Mama pagal Zodiako ženklą (II dalis, pabaiga)

Svarstyklės
 
Prieš pagirdama ar nubausdama atžalą ši mama nuodugniai apsvarstys visus UŽ ir PRIEŠ. Tai nereiškia, kad ji – neapsisprendusi ar neturi savo nuomonės. Veikiau ji bijo pasielgti neteisingai. O kadangi daug svarsto, analizuoja ir galvoja, nuolat suvokia, kad nėra absoliučiai teisingo ar neteisingo pasirinkimo. Taigi vengia ką nors daryti „ant karštųjų“. Užtai daug kalbasi, bendrauja, žaidžia kartu su vaiku – dažniausiai tai ir yra patikimiausias būdas vaiką pagirti ir pamaloninti, be to, suteikia progą užbėgti nemalonumams už akių, taigi nebelieka už ką bausti. Beje, vaikai – pagrindinis griaunamasis Svarstyklių biudžeto faktorius. Iš prigimties mėgstančios puoštis Svarstyklės, vos susilaukę atžalų, ima rūpintis jau nebe tik savo, bet ir savo mylimiausių žmogučių įvaidžiu, stengiasi supirkti jiems viską, kas gražiausia ir geriausia. O tai gali būti rimtas smūgis šeimos biudžetui.
 
Skorpionas
 
Ši mama kupina energijos, o jei entuziazmo nestinga ir jos atžalai – tai išties puikus ir daug nuveikti galintis duetas. Ši mama noriai asistuos vaikui, padės jam surasti teisingiausią sprendimą, atsirinkti, kas gyvenime svarbu, o kas gali ir palūkėti. Tai ryški asmenybė, kuri į savo vaikus taip pat žvelgia ne kaip į gležnus daigelius, o kaip į stiprias, savarankiškas asmenybes, kurioms reikia tik šiek tiek padėti. Ji niekada negniuždyus vaiko savarankiškumo, skatins jį savo jėgomis atlikti kuo daugiau. Taigi tikėtina, kad būtent Skorpionų mamų auklėjami mažyliai pirmiau nei kiti bendraamžiai išmoks patys apsirengti, užsirišti batus, o vėliau – sėkmingai žingsniuoti į savarankišką gyvenimą.
 
Šaulys
 
Optimizmas, entuziazmas, žaismingumas – štai pagrindinės po Šaulio ženklu gimusių mamų savybės. Azartiškos ir vietoje nenustygstančios Šaulės garantuoja savo atžaloms įvairų, turiningą laisvalaikį. Jų namuose niekada nepristigs idėjų ir fantazijos, čia bus pilna vaikų darbelių, o vietoje prabangos ir madingų daikčiukų veikiau išvysite vaiko fizinį aktyvumą skatinančių interjero detalių: kopėtėlių, kamuolių, turniką. Mokyklą lankančioms atžaloms mamos Šaulės skubės supirkti viską, ko reikia, ir dar daugiau: ne tik atlasą, bet ir gaublį, ne tik pieštukų, bet ir vandeninių, akrilinių ir net aliejinių dažų. „kurti, tobulėti ir ieškoti“ – štai devizas, kuriuo jos vadovaujasi auklėdamos atžalas. Šios mamos net ir bausmes vertina kūrybingai. Todėl labai tikėtina, kad situacijose, kai kitos mamos tradiciškai uždraustų vaikui savaitę žiūrėti televizorių, Šaulė mama pasielgs neįprastai: lieps sutvarkyti namų kiemą, dailyraščiu perrašyti kelių eismo taisykles ar perskaityti „Karą ir taiką“ originalo kalba.
 
Ožiaragis
 
Iš pirmo žvilgsnio ji – šalta ir neemocionali. Tačiau visada puls į pagalbą savo vaikui ir kiekvienoje situacijoje priims patį išmintingiausią sprendimą. Mama, gimusi po Ožiaragio ženklu, savo vaiką jau nuo vystyklų regi karjeros viršūnėje. Tad pedantiškai ir nuosekliai darys viską, kad jis žingsnis po žingsnio į tą viršūnę po keliasdešimties metų ir užkoptų. Ji nuosekli, reikli, nelinkusi nusileisti ir derėtis, lengvai nuspėjama. Veikiausiai anksčiau ar vėliau suvoks, kad kiekviena atžala randa būdą jos nustatytas taisykles apeiti. Kita vertus, gali būti rami: nuosekliai nuo lopšio diegta išmintis ir moralinės vertybės niekur nedings, kiek pamaištavęs vaikas vis tiek jas prisimins ir turės omeny. Taigi mamos atkaklumas ir pareigingumas nenueis perniek.
 
Vandenis
 
Pati mama iš prigimties – teisybės ir naujos patirties ieškotoja. Be abejo, šia savo aistra stengsis užkrėsti ir atžalas: skatins juos domėtis viskuo. Būtent ši mama drąsiai ragins sūnų mokytis tapybos ant šilko, o dukrą – nueiti bent į keletą futbolo treniruočių. Ne todėl, kad jiems tai įdomu, o todėl, kad pabandytų – juk nepabandžius negali žinoti, ar patiks. Ji pati skrajoja padebesiais ir trokšta savo atžaloms parodyti pasaulį iš paukščio skrydžio. Po Vandenio ženklu gimusi mama nepails žaisti vaidmeninių žaidimų, sukurs vaikui neįtikėtinų situacijų, jo fantazijų pasaulį pavers realybe. Svarbiausia – kad tik išmokytų savo atžalas iš visos potyrių gausos išsirinkti, kas yra tikra ir jiems artima, o kas – antraeiliai dalykai.
 
Žuvys
 
Ši mama visada pasirengusi paguosti, apgaubti meile ir švelnumu, nukelti į svajonių pasaulį. Tai svajotoja, nuolat atsiribojusi nuo realybės. Tačiau visada gerbs ir puoselės savo vaiko individualumą, kad ir koks jis bebūtų. Be abejo, tai – gerų mamos ir vaiko santykių pagrindas, tačiau kartais kyla pavojus, kad mama neįžvelgs vaiko elgesio problemų. Šiai mamai visų pirma reikėtų išmokti ne tik toleruoti kilusias problemas, bet ir jas spręsti. Beje, šią mamą ne taip lengva apgauti, ja manipuliuoti. Nuo problemų linkusi bėgti Žuvis tiesiog atsiriboja, o ne imasi iniciatyvos. Nors ji nepraktiška, išsiblaškiusi ir užmarši, apdovanos savo mažylius nepaprastais išgyvenimais ir potyriais. Na tai kas, kad pietų miegui laiko neliks – užtai visą dieną galėsite klajoti miesto gatvėmis, valgyti ledus ir mėtyti į fontaną akmenėlius.

Šaltinis: Horo.lt

Komentarai

Horoskopai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai