Mamų laimės formulė - darbas visą dieną?

Kiekviena dailiosios lyties atstovė nori būti laiminga – šis klausimas išlieka aktualus nepriklausomai nuo socialinės ar turtinės padėties. Naujausi tyrimai rodo, kad mamos, dirbančios visą darbo dieną, jaučiasi laimingesnės tiek už tas, kurios nedirba visai, prižiūri vaikus ar rūpinasi namais, tiek už tas, kurios dirba tik pusę dienos. Kodėl?

Žinoma, kiekviena mama turi teisę pati pasirinkti, kaip ir kiek dirbs. Vis dėlto negalima ignoruoti darbo visu etatu privalumų:

 

  • Jis padeda siekti asmeninių tikslų. Atsiduoti vien tik motinystei trokšta tikrai ne kiekviena – daugumai svarbu sėkmingai lipti karjeros laiptais ir išnaudoti savo galimybes.
  • Finansinė nepriklausomybė. Moterys, dirbančios visą darbo dieną, labiau pasitiki savimi, gali užtikrinti atžaloms geresnį išsilavinimą ir palankesnes sąlygas, be to, leidžia sau gerokai daugiau. Puoselėjama asmenybė. Augdami vaikai tampa vis savarankiškesni, jiems mamos pagalbos reikia vis mažiau, todėl galima patenkinti savo pamirštus dvasinius poreikius.
  • Socialinių ryšių palaikymas. Niekam nėra paslaptis, kad vaikus prižiūrinčios mamos dažnai jaučiasi vienišos. Darbas praplečia pažinčių ratą ir yra svarbus mezgant naujus santykius.
  • Nepriklausomybė visomis prasmėmis. Būti išlaikytine – menkas malonumas. Nedirbančios arba ne visą darbo dieną dirbančios moterys jaučiasi priklausomos nuo savo antrosios pusės, bijo permainų.
  • Geras pavyzdys augančioms atžaloms. Dirbanti mama moko vaikus darbštumo ir savarankiškumo, savo gyvenimu parodo, kaip svarbu bendrauti su aplinkiniais ir tinkamai paskirstyti prioritetus.


O ką apie tai manote jūs?

Komentarai

Psichologija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai