Mamyte, noriu šuniukio!

Ne visi vaikučiai atvirai pasako savo tėveliams, kad norėtų gyvūnėlio. Kartais jie stengisi eiti per aplinkui, nes nujaučia, kad tėvams tai nepatiks. Juk jeigu bent užsimenama apie tai, kad būtų puiku auginti šuniuką, daugelis suaugusiųjų griebiasi už galvos: tai – papildomos išlaidos, didelė atsakomybė, netvarka, beveik tas pats, kas dar vienas mažas vaikas, kuriam reikės daug dėmesio ir laiko. Jie prigalvos dešimtis priežasčių, kodėl nenori šio gyvūno matyti savo namuose, tačiau mažųjų noras turėti tokį draugą dėl to nesumažės. Šį kartą pamėginsime paneigti labiausiai tėveliams nerimą keliančius dalykus ir paskatinti juos bent jau dar kartą permąstyti galimybę įsigyti keturkojį augintinį.

1. Šunys – tai ligų šaltinis

Iš tiesų tereikia bent kartą apsilankyti pas veterinarą ir atlikti keletą procedūrų, kurios padės išvengti ligų ir neleis užsikrėsti tau ar tavo mažyliui. Be to, seniai žinoma, kad šuo sugeba sumažinti stresą, o šunį laikančiose šeimose vaikai dukart rečiau serga peršalimo ligomis. Šio gyvūno kvėpavimas sukuria tam tikrą baktericidinę terpę, neleidžiančią daugintis virusams.

2. Kailis, purvas ir kvapai namuose

Šių nemalonių dalykėlių galima išvengti laikantis paprastų gyvūno higienos taisyklių. Zooprekių parduotuvėse rasi visų būtinų priemonių (šampūnų, kremų, šepečių ir net šventinių kostiumų). Gyvūno priežiūra neatims daug laiko, be to, dalį užduočių galima patikėti ir mokyklinio amžiaus vaikui.

3. Nėra kam prižiūrėti augintinio

Šis punktas, žinoma, labai svarbus. Jeigu ketini įsigyti augintinį, turi prisiminti, kad šunelį reikia į lauką išvesti bent du kartus per dieną – tik taip patenkinsi jo fiziologinius poreikius. Be to, šunelis juk irgi ne daiktas – jam, kaip ir vaikui, reikia švelnumo ir dėmesio, kad su juo kas nors pažaistų. Kita vertus, jis gali tapti šeimos gynėju, vietos, kurioje jis miega, energetika ypač tinka vaikams – ten galima statyti lovytę. Jeigu šuo staiga pajuto pavojų, greičiausiai tam yra rimta priežastis ir paaiškinimas: juk gamta pasirūpino, kad gyvūnai jaustų artėjančius kataklizmus ir kitas nelaimes, mokėtų apsisaugoti nuo artėjančios grėsmės ir apsaugotų kitus. Šuo gali mažam vaikui atstoti auklę, kol tavęs nebus namie.

2 psl. »

Komentarai (9)

manija 2012-03-07 18:26
Aš esu už augintinius. Tai pati geriausia priemonė mokyti vaiką atsakomybės jausmo.
saule 2012-03-07 17:51
pupa,vargu, nes alergizuoja ne patys plaukai, o odos pleiskanos
Daldronė-Rasai 2012-03-07 11:43
O ką, gana logiška. Nematau, kodėl reikia piktintis. Viskas apgalvota, kad nereikėtų išmesti į gatvę. Be to, čia jau kraštutinis atvejis, ir citata tikrai nereiškia atsainaus požiūrio į augintinį. Jeigu šuo perkamas vaikui, niekada negali žinoti, kaip jis susidoros su savo pareigomis, ar jam iš tikrųjų bus reikalingas keturkojis draugas.
Pupa 2012-03-07 09:17
O gal yra nealergizuojančių veislių?
Rasa 2012-02-02 11:58
"Geriausia rinktis vidutinio dydžio šunelį. Veislė ne tokia jau ir svarbi: tegul ji nekainuos daug, tačiau bus populiari. Tokiu atveju net jeigu vaikui šunelis atsibos, be vargo galėsi jam rasti naujus namus. "
Neturiu zodziu......isvius geriau tegu neima.... tegul is japonijos elektronini suniuka nusiperka ir paskui pasideda i lentynele kai atsibos vaikui ar tevam.
Kamile 2011-12-09 16:50
Nematau jokios problemos. Tik reikia is karto susitaikyti, kad suni teks vedzioti patiems.
Lauryna 2011-12-08 22:28
Mano vaikas labai nori šuns. Prašo jau visą mėnesį, o mes vis dar dvejojam
Angelė 2011-12-08 22:19
Mūsų vaikas alergiškas, todėl negalime laikyti šuns
Drauge 2011-12-08 21:37
As esu isitikinusi kad gyvunas vaikui tiesiog butinas. Suo - puikus variantas

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai