Man jo gaila... Bet ar aš jį myliu?

Už atsiųstą laišką dėkojame Pasmama.lt skaitytojai Kristinai

Gailestis ir meilė – labai artimos sąvokos, juk nuoširdžiai gailėti žmogaus ir būti pasirengusiu pasidalinti visais jo gyvenimiškais sunkumais, iš esmės įmanoma tik mylint... Tačiau riba tarp šių dviejų sąvokų yra tokia nedidelė, kad neretai sunku suprasti, jog meilė išblėso ir liko vien tik gailestingumas.

Vienoje Rytų kalboje veiksmažodis “mylėti” pažodžiui verčiamas kaip “prisiimti tavo skausmą ant savęs” arba kitais žodžiais – gailėti ir padėti. Be jokios abejonės – gailėti artimo žmogaus yra visiškai natūralu ir netgi būtų keista, jei to gailesčio nebūtų. Tačiau yra daugybė skirtingų situacijų, kuriose tas pats veiksmas, tai yra gailestis, pasireiškia skirtingame lygmenyje.

Štai, įsivaizuok, sėdi vyrukas ant sofutės ir žiūri eilinę tv laidą, nes jau penktą mėnesį nesėkmingai ieško darbo. Tuo tarpu bute nuolatos girdėti nepaliaujamas inkštimas ir skundai dėl “neteisybės gyvenime”, esą jis baigęs mokslus, turintis daugybę patirties ir galintis dirbti geriau nei 10 tos pačios srities specialistų, bet niekas jo neįvertina... Tuo tarpu žmona kantriai klausosi koks jis “auksinis”, bet “neįvertintas” ir tuo pačiu dar privalo išvirti sriubos pietums, sutvarkyti namus, išplauti kojines ir t.t. O jis... Jis tiesiog sėdi ir dejuoja, bet piršto prie namų buities net nepridės, nes dabar jam “ir taip sunku” arba “čia moters pareiga”.

Papasakok šią situaciją moterų kompanijai ir beveik 100 procentų išgirsi vieningą atsakymą “vyt tokį netikėlį iš namų, jei nesugeba susitvarkyti su savo gyvenimu, užkrauna savo rūpesčius ant moters pečių ir dar nė piršteliu nepadeda namuose”. Bet vos tik tokia situacija nutinka toms pačioms “patarėjoms”, dažniausiai viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Juk savo vyrą reikia palaikyti, o tokia nedėkinga situacija amžinai nesitęs... Galų gale, nuolatos klausydamos apie “neteisingą gyvenimą” jos ir pačios pradeda tuo tikėti. Regis, vyras tikrai ieško to darbo, nuolatos apie tai kalba, tik jam paprasčiausiai nesiseka...

2 psl. »

Komentarai (8)

....... 2016-11-01 10:32
Toks jausmas kad skaitau savo mintis!!! Mano gyvenimas tiesiog toks, koks aprasytas straipsnyje. Noriu palikti, bet gaila, nemiegu naktimis ir grauziu save dienomis. nes manau kad be manes mano vyras zluges, neturi darbo, nepadeda namie, priekaistauja girtas, nesikalba apie santykius, nori buti kartu bet nekovoja uz mane. ir tam tik geliu neuztenka. ir kodel gi vyrai galvoja kad geles viska isspres????
diana 2012-08-09 00:27
nu man ir buvo panasi situacija nu man padejio skiribos ir pasikeite viras i gera puse. a taip ir labai sunku kada viska pati darai ,,.
hela 2012-08-08 22:25
labai gerai pasakyta,db tik reikia straipsnio apie tas 3moteru ydas kaip as iveikti!:)
buckiss:* 2012-08-08 13:55
taip nieko konkretaus ir nepasake su savo tais psichologiniais aspektais, nuobodu skaityti, o is esmes tai ne visada viskas taip yra pagal kazkieno pastebejimus, viskas tikra, kai pats isgyvendamas meile ar gailesti supranti ir atskiri kas, kada yra
kas, o nesipainioti tarp vieno ir kito jausmo suvienodinant ju. straipsnis tiems, kurie megsta gvildenti- "kas butu, jeigu butu?" beto ir vyru yra, kuriems patinka "gaileti-guosti" moteris, ypac lovoj, pasinaudojant ju esama bloga padetim. pieva:)))
rasa 2012-08-08 13:24
Labai tikslus pastebejimai. Deja ir labai daznai gyvenime taip buna, tik didzioji dalis net nemato ir nebando to keisti..
arturas 2012-08-08 12:55
sudas
Daiva 2012-08-08 12:32
meilė ir gailestis neturi nieko bendra
Jurga 2012-08-08 07:06
labai teisingi pastebėjimai

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai