Mano kūdikis miega visą naktį: 10 naudingų patarimų

„Pampers“ pataria: Kiekviena kūdikį auginanti mama patvirtins - susilaukus mažylio labiausiai trūksta anaiptol ne pasisėdėjimų su draugėmis ar galimybės valandą mirkti vonioje... Didžiausia vertybe tampa miegas. Visų pirma, ramus, ilgas ir nepertraukiamas naktinis mažylio miegas, reiškiantis, kad ir mamai pavyks palaimingai užmerkti akis. Dalinamės tikrai veiksmingais ir viso būrio pagaliau išsimiegojusių mamų išbandytais patarimais.

1. Tvirtai vystykite kūdikį. Naujagimiai iki 3-4 mėnesių amžiaus turi Moro refleksą. Atramą praradęs ar staigaus judesio, netikėto garso išsigandęs kūdikis įsitempia, išskleidžia rankutes, kojytes ir pirštukus, dažnai ima verkti. Manoma, kad veikiant šiam refleksui kūdikis jaučiasi tarsi kristų.

Tvirtas vystymas, kuomet rankutės priglaustos prie kūnelio, paliekama tik ribota vieta kojytėms, naujagimiui suteikia saugumo jausmą. Suvystyti naujagimiai greičiau užmiega, nurimsta, miega giliau ir ramiau.

2. Sočiai pamaitinkite prieš pat miegą. Paruoškite kūdikį ilgam nakties miegui. Pažaiskite, nuprauskite, pakeiskite vystyklą, aprenkite patogiais drabužėliais ir būtinai pamaitinkite prieš pat miegą bei paguldykite snūduriuoti pradėjusį kūdikį.

Mamos pastebi, kad prieš pat miegą maitinami kūdikiai labai greitai nurimsta, pasiruošia miegui, o paguldyti išmiega ilgiau ir yra ramesni.

3. Ribokite miegą dienos metu. Naujagimiai miega nuo 11 iki 18 valandų per parą, o vaikučiui augant dienos miego laikas po truputį trumpėja, vaikas ima ilgiau ir ramiau miegoti naktį.

Pastebėję, kad maždaug 2-4 mėn. (ar vyresnis) kūdikis labai prastai miega naktį ir yra linkęs snausti visą dieną pradėkite jį švelniai žadinti, pamaitinkite, šiek tiek pažaiskite, o tuomet vėl guldykite pogulio. Krūtimi maitinami vaikučiai nepertraukiamai turėtų miegoti apie 2-3 valandas, mišinėliu - 3-4 valandas.

4. Laikykitės dienos režimo. Kasdienis, aiškus, pasikartojantis režimas padeda kūdikiui jaustis ramiau, lengviau prisitaikyti prie skirtingos veiklos, pasiruošti kitam dienos etapui.

Stebėkite savo kūdikį ir įvertinkite, kada jis keliasi po nakties miego, kiek sugeba išmiegoti dieną, kada būna alkaniausias, o kada noriai žaidžia. Palaipsniui stenkitės sukurti jums ir jūsų kūdikiui priimtiniausią dienotvarkę ir jos laikykitės.



5. Sukurkite skirtingą pasiruošimo poguliui ir nakties miegui rutiną. Padėkite kūdikiui suprasti dieninio pogulio ir nakties miego skirtumą, kaskart atlikdami vienodus veiksmus bei išlaikydami jų seką.

Dienos metu pamaitinkite kūdikį, šiek tiek pažaiskite ir pabendraukite, o tuomet guldykite mažylį dienos poguliui. Artėjant nakties miegui laikykitės kitokio plano: pažaiskite, pabendraukite, nuprauskite kūdikį šiltoje vonelėje, padarykite lengvą masažą, sočiai pamaitinkite ir guldykite miegoti. Vaikelis labai greitai supras, kad dienos ir nakties rutina bei miego laikas skiriasi.

6. Įjunkite baltąjį triukšmą. Vaikų neturintys žmonės klaidingai įsivaizduoja, kad gimus kūdikiui namuose turi tvyroti absoliuti tyla. O mamos ir tėčiai juokdamiesi vardina, kas jų mažyliams atstoja geriausią lopšinę - skalbimo mašina, gartraukis, dulkių siurblys, įjungtas televizorius, lietus, iš čiaupo bėgantis vanduo...

Teigiama, kad duslūs, pasikartojantys, tačiau neharmoningi baltojo triukšmo garsai kūdikiui primena tai, ką jis girdėjo būdamas mamos įsčiose, tad mažylis labai greitai nurimsta, užmiega. Internete rasite specialiai kūdikiams pritaikytų baltojo triukšmo įrašų, taip pat galima įsigyti šį garsą skleidžiančių žaislų arba pabandyti įjungti įvairius buities prietaisus.

7. Pasirinkite kokybiškus vystyklus arba sauskelnes. Nesvarbu ar naudojate daugkartinius vystyklus ar renkatės sauskelnes, švelnią ir jautrią kūdikio odelę turi liesti tik kokybiškos medžiagos.

Vystyklai ar sauskelnės turi gerai sugerti skystį, nevaržyti kūdikio judesių, leisti odai kvėpuoti - tik tuomet išvengsite iššutimų, žaizdelių, sausas vaikutis, žinoma, miegos ilgiau ir ramiau, nubus nesuirzęs ir puikios nuotaikos.

8. Užtikrinkite komfortišką aplinką. Naujagimiai ir kūdikiai greitai užmiega ir miega ramiai, jeigu kambario temperatūra yra apie 20°C, o oro drėgmė - apie 50%. Kūdikio čiužinukas turi būti vidutinio kietumo, su tvirtai įtempta, nesusiraukšlėjusia paklode, pagalvės kūdikiui nereikia, tačiau po galva galima padėti keliskart sulenktą vystyklą ar rankšluostuką, vaiką vystykite ir renkite tik lengvais, natūralaus pluošto drabužiais, apklokite lengva antklode. Pamaitintas ir atsirūgęs kūdikis turėtų būti guldomas ant dešiniojo šono, tuomet skrandžio darbas yra sklandesnis, mažesnė tikimybė, kad vaikas atpils.

Tikrai nėra būtina, kad kambaryje tvyrotų absoliuti tyla (kiek aukščiau jau rašėme apie kūdikius puikiai raminantį baltąjį triukšmą), tačiau, žinoma, staigūs ir skardūs garsai, didelis triukšmas, o taip pat ir perdėm ryški šviesa ar jos pliūpsniai vaikutį gali pažadinti.

9. Neskubėkite prie lopšio dėl kiekvieno garselio. Kūdikio (ypač, jeigu tai pirmas vaikelis) susilaukusios mamos linkusios perdėti - išgirdusios net ir menkiausią garselį jos šoka iš lovos, strimgalviais lekia prie lopšio, žadina vaiką ir ima jį ant rankų.

Ramybės, mielosios. Jūsų dėmesio ar pagalbos užsinorėjęs vaikelis tai praneš tikrai garsiai ir aiškiai. Miegantys kūdikiai (kaip ir visi žmonės) leidžia įvairiausius garsus, jie ir guguoja, ir juokiasi, kartais net ir virkteli.

10. Į lovelę guldykite apsnūdusį, bet dar nemiegantį kūdikį. Bene dažniausiai daroma klaida yra kūdikio užmigdymas ant rankų. Pasistenkite įsijausti į vaikelio jausmus. Jis užmigo saugiame ir šiltame mamos glėbyje, o vėliau netikėtai pabudo vienas, lovelėje, tamsiame kambaryje. Juk tai labai baisu!

Nešiokite kūdikį glėbyje, sūpuokite, dainuokite lopšinę, o vaikeliui apsnūdus jį lėtai perkelkite į lovelę, dar šiek tiek paglostykite, tačiau leiskite užmigti savarankiškai. Naktį pabudęs vaikas neišsigąs, nepradės verkti ir mokės vėl užmigti pats, suteikdamas jums papildomą valandėlę saldaus ir taip reikalingo miego. Linkime saldžių sapnų!

Komentarai

Kūdikių ir vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai