Metas mokytis užsienio kalbos. O gal palaukti?

Šiandien niekas neabejoja, kad mokytis kalbų yra gerai. Užsienio kalbos mokėjimas atveria daugybę durų, daugybę galimybių, tad mes norime, kad ir mūsų vaikučiai išmoktų jų kaip galima anksčiau. Čia ir kyla pagrindinė problema: kada ir kaip vaikui geriausia pradėti to mokytis?

Egzistuoja daugybė nuomonių ir požiūrių, vienas iš siūlymų – vaiką reikia mokyti užsienio kalbos drauge su gimtąja. Iš pradžių vaikutis yra labai imlus, jis „sugeria“ į save viską, ką mato ir girdi. Manoma, kad iki penkerių metų jie geba įsiminti po 20–30 žodžių per dieną.

Bet čia kyla kita problema. Kiekviena kalba pasižymi savitu garsų rinkiniu. Mokant vaiką užsienio kalbos, kliudoma gerai išmokti savąją, todėl vėliau kyla sunkumų mokantis skaityti arba rašyti. Dauguma vaikų psichologų yra įsitikinę, kad nevertėtų mokyti užsienio kalbos vaiko, dar nemokančio gerai savosios, arba jeigu mokantis jau kilo minėtų problemų. Priešingu atveju teks nuolat lankytis pas logopedą.

Geriausias metas imtis kalbų – 4–5 metų amžius, kai vaikučio gimtosios kalbos žinios jau pakankamai geros. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad kiekvienam gimtosios kalbos išmokimo ribos yra skirtingos: vieni ja laisvai šneka būdami penkerių, o kai kuriems tenka laukti ir iki 7 ar 8 metų. Kalbos brandumą rodo aiški tartis, rišli kalba ir mokėjimas skaityti. Išmokęs savo kalbos ir skaityti, vaikučiui bus lengviau mokytis ir užsienio kalbų.

Dar vienas svarbus aspektas – užsienio kalbų mokymo metodai. Jeigu vaikutis dar mažas, mokyti jį galima tik kalbant gyvai: dialogų metu ir pasakojant, inscenizuojant... Pats geriausias metodas (nepriklausomai nuo amžiaus) yra kitakalbė terpė. Kaip tai padaryti? Jeigu tėvai moka tą užsienio kalbą ir gali tarpusavyje ja bendrauti, viskas labai paprasta (teraikia, kad mažylis tai kuo dažniau girdėtų). Galite išmokyti vaikutį dainų, piešti komiksus ir kita kalba rašyti veikėjų dialogus, pagaliau mūsų dienomis netrūksta kompiuterinių mokymo programų, kurios tavo atžalai bus ne ką mažiau įdomios.

2 psl. »

Komentarai (3)

Vita 2011-12-09 16:28
O as kaip tik manau kad tokiems dalykams per anksti nebuna. Zinoma, nereikia vaiko spausti, bet po truputeli, zaidimu pagalba mokyti galima ir iki mokyklos
Gilė 2011-12-09 16:27
Aš pamenu tokį atvejį, kai nuo mažens dviejų kalbų mokyta mergaitė mokykloje rašydavo lietuviškus tekstus rusiškom raidėm. Taip vargšei viskas susipainiojo. Padarius metų pertrauką viskas grįžo į savo vietas.
Leontina 2011-12-09 15:11
O man atrodo, kad tokių dalykų nereikia skubinti. Kai vaikas pradeda lankyti mokyklą, tada ir reikėtų mokyti.

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai