Miegas su kūdikiu: pliusai ir minusai

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: vieni tėveliai miega kartu su kūdikiu iki kol jis pats pareiškia norą išsikraustyti į savo lovelę, o kiti naujagimį nuo pat pirmųjų dienų pratina miegoti atskirai. Ir tiek pirmuoju, tiek ir antruoju atveju yra pliusų, bet yra ir minusų. Kokie jie?

Miegas su kūdikiu vienoje lovoje: pliusai


Patogesnis žindymas. Pirmosiomis gyvenimo paromis naujagimį reikia žindyti kas 3-4 valandas, todėl daugeliui žindančių mamų patogiau miegoti kartu su kūdikiu. Vaikeliui išalkus nereikia keltis, pakanka paduoti jam krūtį, snūduriuojant pažindyti ir netrukus visiems galima vėl giliai įmigti.

Stipraus ryšio su kūdikiu mezgimas. Būtų neteisinga teigti, kad atskirai miegančių tėvų ir jų kūdikių tarpusavio ryšys yra silpnesnis, tačiau daugelis kartu miegančių šeimų tvirtina, kad miegas vienoje lovoje sukuria ypatingą šeimos vienybę.

Ramesnis kūdikio (tad ir visos šeimos) miegas. Oda prie odos kontaktas, buvimas šalia tėvų, jų kvėpavimo girdėjimas ir kvapo užuodimas ramina kūdikį, jis užmiega greičiau, miega ramiau ir giliau, nepabunda (arba pabunda, bet greitai vėl įminga), pasibaigus vienam miego ciklui.

Fiziologinė nauda kūdikiui. Kai kurie tyrimai rodo, kad vienoje lovoje su tėvais miegantys kūdikiai geba palaikyti stabilesnę kūno temperatūrą, širdies plakimą, jiems rečiau pasireiškia naujagimių miego apnėja (kelias sekundes trunkantis kvėpavimo sustojimas).

Nuolatinė kūdikio priežiūra. Drauge su kūdikiu miegančių tėvų teigimu, jie jaučiasi ramiau, kuomet kūdikis visuomet yra šalia ir gali greitai patenkinti visus jo poreikius, iškart pastebėti, jei mažylis sunegaluoja.

Miegas su kūdikiu vienoje lovoje: minusai

Didesnė staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) rizika. Kai kurių specialistų teigimu, miegas vienoje lovoje padidina staigios kūdikių mirties sindromo tikimybę. Manoma, kad suaugusiųjų lovoje, drauge su jais miegantis kūdikis dažniau susiduria su įvairiais rizikos faktoriais, siejamais su staigios kūdikių mirties sindromu. Pavyzdžiui, suaugusiųjų čiužiniai įprastai yra minkštesni, jų lovoje yra pagalvių, nepritvirtintų, ant kūdikio veiduko galinčių užkristi užklotų, paklodžių, su tėvais miegantis vaikelis gali perkaisti ir pan.

Iškritimo ir traumų rizika. Standartinė suagusuiųjų lova neturi jokių apsaugų ir yra gan aukšta, tad yra rizika, kad aktyvesnis, vartytis ir ropoti pradėjęs kūdikis iškris, susižeis. Šeimoms, miegančioms su kūdkiu, rekomenduojama pasirūpinti apsaugomis.

Mažiau intymumo, suprastėję poros tarpusavio santykiai. Gimus kūdikiui poros seksualinis gyvenimas nustumiamas į antrą (o neretai ir į dar tolimesnį) planą, o miegojimas vienoje lovoje intymias akimirkas dar labiau praretina... Suprastėjęs lytinis gyvenimas kelia įtampą bei pablogina poros tarpusavio santykius.

Daug nerimo ir baimės vaikui pradėjus miegoti atskirai. Drauge su tėvais įpratusiam miegoti vaikui gali būti labai sunku atsisveikinti ir įprasti miegoti atskirai. Atsiskyrimas nuo tėvų ir miegas savo lovelėje ar savo kambaryje jam gali kelti itin didelį nerimą ir baimę.

Prastesnė vyresnių vaikų emocinė būklė. Gimus kūdikiui vyresnėliai (ypač jeigu amžiaus skirtumas nėra didelis) gali jaustis atstumti, pamiršti, pavydėti mažyliui, o faktas, kad kūdikis miega drauge su tėvais, o jie - atskirai, negatyvius jausmus tik sustiprina.

Svarbiausia - jūsų šeimos gerovė, bet nepamirškite saugumo

Tėveliams reikėtų pasitarti arba išbandyti tiek miegojimą atskirai, tiek ir kartu bei priimti jų šeimai labiausiai tinkantį sprendimą, tačiau labai svarbu prisiminti kelias saugumo taisykles.

Miegoti su kūdikiu vienoje lovoje negalima, jeigu bent vienas iš tėvų vartojo alkoholio; yra rūkantis (net jeigu jie nerūko lovoje); vartoja mieguistumą sukeliančius vaistus; kūdikis gimė neišnešiotas arba mažo svorio. Kai kurie specialistai nerekomenduoja į tėvų lovą guldyti naujagimių ir siūlo miegojimą kartu išbandyti tik kūdikiui sulaukus bent trijų mėnesių amžiaus.

Komentarai

Kūdikių ir vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai