Misija savaitgalis. Auginame kristalą

Ar kada bandėte namie užsiauginti kristalą? Greičiausiai ne. O be reikalo – vaikams tokios pamokos-žaidimai labai patinka. Žinoma, teks sugaišti daugiau nei vieną dieną, kai kada galbūt net dvi arba tris savaites, bet patikėkite – rezultato laukti bus labai smagu!

Jums reikės: stiklainio, pagaliuko nuo ledų (tinka ir tušinukas arba vielutė), druskos, kurios kristalą norite auginti, atsargų ir siūlo. Ypač gražiai atrodo ryškiai mėlynos spalvos vario sulfato kristalai (užaugs per kelias dienas), tačiau iš bėdos galima išsiversti ir su pačia paprasčiausia druska ar net cukrumi (bet kristalai bus bespalviai, mažesni, auginti teks ilgiau).

Vario sulfatas naudojamas kovoje su augalų ligomis ir kenkėjais, kitoms reikmėms. Jo nesunkiai rasite tarp prekių sodui ir daržui.

Iš pradžių paruoškite kaip galima didesnės koncentracijos tirpalą: įberkite į indą su vandeniu vario sulfato, išmaišykite, vėl įberkite ir vėl išmaišykite – taip kartokite tol, kol jis nebetirps. Pakaitinkite skystį karšto vandens vonelėje, kad sulfatas ištirptų visiškai, ir perpilkite į kitą indą, kad neliktų nuosėdų.

Mažą tos pačios druskos, kurios tirpalą naudosite, kristaliuką apriškite siūlu ir pritvirtinkite prie pagaliuko, įmerkite į paruoštą skystį ir pridenkite popieriaus lapu. Kai kas pririša tiesiog akmenuką. Indą laikykite gerai matomoje ir šiltoje vietoje, visą kristalo augimo laiką nejudinkite ir nepurtykite. Maži „brangakmeniai“ pradės augti jau trečią dieną.

Kai kristalas bus pakankamai didelis, ištraukite jį iš tirpalo, apsausinkite, nukirpkite siūlą. Paviršių patartina padengti bespalviu laku. Štai taip atrodo rezultatas.

Komentarai (40)

Jurgita 2019-03-11 14:30
Šis komentaras skirtas Ignui reikėjo perpilti skisti į kitą puodeli ir tada ne būtų nuosedų.
Oresta 2019-02-16 13:45
Šitas komentaras skirtas Vitalijai:) Mes taip pat tokį rinkinuką nusipirkom, tai lygiai taip pat nesigavo:( Tikriausiai labai nekokybiškas…
Ignas 2018-10-24 21:51
Man kristalai pradėjo fuormuotis jau po 1 valandos, o dar po 2 parų per pusę nago užaugo. Tik nuosėdų baisiai daug prisikaupė atrodo kaip tiršti dūmai. Visą reikalą gadina. Tikiuosi perfiltravus kas nors pasikeis.
Vitalija 2016-12-25 22:22
Sveikos, nupirkau dukrai kristalo auginimo tokį kaip ir žaidimą. Viską padarėm gerai, bet tą pačią dieną vakare pamačiau kad jis auga ne kaip kristalas bet jis auga Į krūvą ir net nesiformuoja į kristalą. Bijau kad bus kažkas ne taip, gal pajudintas jis buvo ar kas. Nežinau ką daryti o tam rinkinyje buvo visko tik vienam kristalui. Patarkite gal kas buvote susidūrusios su tokia problema. Ačiū iš anksto
Vilius 2016-11-14 16:43
Paprasta nesamonė
pvz1362 2016-05-11 18:09
ar dariti nezinau
Tomas 2016-03-30 22:00
Man nepavyko
lol 2016-01-21 07:34
man per 1 nakti jis uzaugo
6yPaTuHa 2016-01-05 19:07
Nesigauna nes tirpalas blogas. Tirpalui patarčiau naudoti distiliuoto vandens o ne iš čiaupo. Tam kad įvairios priemaišos nesugadintų reikalo. Ir koncentrata reikėtų perkošti per filtriuka (tiems kas augina vieną kristala). O kad augimas suspartėtu dažniau keisti tirpalą (kontroliuoti tirpalo tankį). Ir dažniau miegoti. (miego metu laikas bėga nepastebimai)
metas m 2015-06-26 14:28
Laibai labai grazu

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Reklama

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai