Misija savaitgalis. Lipiname iš sūrios tešlos

Pastaruoju metu lipinimas iš sūrios tešlos pasaulyje tampa vis populiaresnis – tuo mielai užsiima ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Priežasčių kelios: visų pirma, net pats kokybiškiausias plastelinas nebus toks plastiškas, kaip tešla. Antra – tešla nekelia jokio pavojaus sveikatai (jeigu jos sudėtyje nėra klijų), tad lipinti gali netgi patys mažiausi šeimos nariai. Ji visiškai nelimpa prie rankų, gali būti džiovinama skirtingais būdais, o papuošti dirbinėlius nesunku tiek flomasteriais, tiek laku, tiek bet kokiais dažais.

Siūlome keletą labiausiai paplitusių sūrios tešlos receptų. Visi jie geri, tačiau kuris labiausiai tiks jums, nuspręsti galėsite tik išbandę. Jeigu viską padarysite taip, kaip reikia, rezultatu liksite daugiau nei patenkinti.

Sūrios tešlos receptai

Pirmas receptas. Jums reikės: 2 stiklinių smulkios druskos, 4 stiklinių kvietinių miltų ir 2 stiklinių šilto vandens. Jeigu norite spalvotos tešlos, galima įlašinti guašo arba rašalo.

Sumaišykite miltus ir druską, užpilkite šiltu vandeniu ir gerai išmaišykite, minkykite ne trumpiau kaip 10 minučių. Tešla turi būti pakankamai minkšta ir elestinga, tačiau neskilinėti ir nelipti prie rankų.

Naudoti reikia iš karto, kai tik pasigaminsite – nelaikykite tešlos šaldytuve. Jeigu nugnybėte gabaliuką ir lipinate tik iš jo, likusią tešlą būtina pridengti maistine plėvele arba drėgna skiaute, nes ji greitai džiūsta ir praranda elastingumą.

Antras receptas. Gaminiai iš šios tešlos puikiai sustings ne tik orkaitėje, bet ir tiesiog atvirame ore. Jums reikės: 2 stiklinių persijotų kvietinių miltų, 1 stiklinės smulkios druskos, 2/3 stiklinės vandens.

2 psl. »

Komentarai (1)

hmm.. 2013-03-12 14:12
Na, jau kokius metus savo mažyliui darau druskos tešlą lipdymui, tačiau nesugalvočiau ten dėti tapetų klijų, juk mažas vaikas gali ir suvalgyti... Be to nei viename recepte nėra patarimo įpilti truputį aliejaus - tešla tampa švelnesnė. Čia siūlomi kiekiai labai jau dideli, visai darželio grupei tešlos užtektų, o juk jos ilgai nepalaikysi...

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai