Misija savaitgalis. Mokomės masažuoti kūdikį

Stengiamės pasiūlyti jums įvairių veiklų, kuriomis galima užsiimti turint laisvesnę minutę - mokėme pasigaminti lavinimo žaidimą ir mokyklai pradėjome ruoštis su nauja pieštukine, o šiandien, mamyčių pageidavimu, pateikiame svaitgalio misiją patiems mažiausiems.

Žinoma, mažiukų vienintelė misija yra augti sveikiems, po truputį mokytis, stiprėti ir tobulėti, o visiems šiems dalykams labai padeda... masažas! Mokslininkai atliko ne vieną tyrimą ir jų visų rezultatai identiški - mamyčių ir tėvelių masažuojami kūdikiai būna prieraišesni, taip pat ramesni, geriau miega, masažas mažina ir pilvo dieglius. Negana to, naujausi tyrimai rodo, kad nuolat masažuojamų vaikučių imuninė sistema stipresnė, smegenų veikla aktyvesnė, o motoriniai įgūdžiai vystosi ženkliai greičiau.

Tad, kaip pradėti?
Visų pirma, tai prisiminkite, kad kūdikį geriausia masažuoti, kada jis budrus - nereikėtų masažuoti pavargusio ar vos nubudusio ir dar apsnūdusio vaikelio, taip pat nemasažuokite iškart pamaitinus. Naudokite masažinį aliejuką, tačiau prieš tai juo patepkite mažą vaikelio odos plotą, palaukite pernakt, kad įsitikintumėte, jog pasirinktas aliejus nealergizuoja. Jeigu visas gerai, tai atsisėskite ant žemės, suglauskite savo pėdas taip, kad iš jūsų kojų susiformuotų rombas, ant kelių užsitieskite pledą, o ant pledo guldykite kūdikį, nurengtą iki vystyklų - vaikelio galva turėtų būti ant jūsų pėdų. Jeigu nepatogu jums, ar vaikui, tai pabandykite pasikoreguoti sėdėjimo ar kūdikio guldymo pozą.

Pirmiausia švelniai paglostykite vaiką nuo galvytės iki pėdų, jeigu jis muistosi ar ima verkti, tai bandykite paglostyti rankutes, pilvą, jeigu vaikas nenurimsta, tai geriau atidėkite masažą rytdienai. Jeigu viskas gerai, tai tęskime.

2 psl. »

Komentarai (2)

nesvarbu 2012-12-16 14:57
Taip mama:teisingai sakai gerau ant lovos gerause masazuoti
mama 2012-09-21 15:06
savo vaiką pradėjau masažuoti jam vos gimus, labai panašiai, kaip čia rašo, tik neguldžiau ant kelių, o tiesiog ant lovos.

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai