Misija savaitgalis. Originalios lesyklėlės savomis rankomis

Kol žiema neskuba trauktis, mažiesiems mūsų draugams sunku rasti maisto. Šį kartą siūlome su vaikučiais pasidaryti vieną iš originalių lesyklėlių – pasivaikščiojimai lauke taps daug smagesni!

Pirmas būdas. Lesyklėlei galima naudoti žemės riešutų aliejų arba tirpintą nesūdytą sviestą – sėklytės gerai lips ir prie vieno, ir prie kito. Koks bus lesalas, priklauso tik nuo jūsų fantazijos. Pasirinkite ką nors, kas atstos pagrindą, aptepkite riebalais ir apvoliokite sėklose. Tai gali būti kartoninis tualetinio popieriaus ritinėlis, plastikinis kamštelis, kankorėžis ir pan. Tiesa, yra vienas labai svarbus niuansas: prieš pradedant daryti tokią lesyklėlę, labai svarbu apsvarstyti, kaip ir kur ją kabinsite.

Žemiau pateiktuose pavyzdėliuose matote, kaip šis metodas pritaikomas praktiškai.


Antras būdas. Pagrindui naudokite želatiną ir kepimo formeles. Jums reikės: želetinos, lesalo, kepimo formelės ir juostelės. Tinka ir taukai, tačiau su želatina smagiau dirbti, be to, vaikučiai beveik viską gali padaryti patys. Jūsų užduotis – padėti ištirpinti želatiną šaltame vandenyje, pašildyti ir sumaišyti su sėklomis. Mažųjų galima paprašyti, kad pateptų formeles aliejumi ir sudėtų paruoštą masę. Juostelės galą galima įšaldyti pačioje masėje, arba įsmeigti šiaudelį, ir juostelę po to perverti per jį. Paukšteliai tikrai apsidžiaugs. Svarbiausia – nepadauginti želatinos.

Trečias būdas. Lesyklėlių pagrindui naudokite vaisius ir daržoves. Rinkitės tuos, kurių žievelė storesnė – apelsinus, greipfrutus, arbūzus, moliūgus... Perpjaukite per pusę arba tiesiog nupjaukite viršūnę, išimkite minkštimą ir pripilkite sėklų arba sudėkite su riebalais sumaišytą lesalą. Belieka tik pakabinti. Žiemą tokios lesyklėlės tampa puikia sodų ir parkų puošmena.

Ketvirtas būdas. Naudokite plastikinius butelius, kartonines dėžutes arba skardines. Jūsų užduotis – padaryti skylutes siūlui ir lesalui išbyrėti. Kūrybinę dalį palikite vaikučiam – tegul jie papuošia lesyklėlę. Turėkite omenyje, kad dizainas – ne toks ir svarbus. Svarbiausia, kad vaikai galėtų pasireikšti, lavintų savo fantaziją ir patirtų malonumą.

Komentarai (1)

Dominyka 2021-01-26 08:43
Labai faini dalykėlai! Mums labai patiko antras būdas!

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai