Misija savaitgalis. Žaidimas „Seno žmogaus istorija“

Vaikai yra ne tik didelė laimė, bet ir didelis (tebūnie malonus) nuovargis, o kartais taip norisi paprasčiausiai ištiesti kojas. Jeigu ištiesus kojas, neprieštaraujate truputį pasukti galvą, tai šis žaidimas leis vienu metu ir pailsėti, ir būti su vaiku bei jį lavinti.

Žaidimas tinkamas jau vaikštantiems ir bėginėjantiems, kuriuos pradžiai teks supažindinti su taisyklėmis. Siužetas nėra sudėtingas, tačiau nuolat kintantis - jūs esate labai labai senas žmogus, kuris taip ilgai keliavo, kad visai nuvargo ir nebegali pasikelti. Ir šį vargšą seną keliautoją ištiko didžiulė bėda - pakeliui suplyšo jo sudriskęs nuo laiko maišas ir išbyrėjo visi daiktai. O daiktų ten buvo visokiausių...

Pradėkite vardinti daiktus, kuriuos vaikas nesunkiai atpažins ir suras, kiekvieną daiktelį galite apipinti ir trumpa istorija:„Ačiū, mažasis bičiuli, ši kepurė mane saugojo, kai keliavau po didžiausius ledynus, per sniego pūgas ir speigą, tokį stiprų, kad net medžiai traškėjo. Jeigu nebūčiau tos kepurės turėjęs, tai ausis nušalčiau.“ Tokios detalės vaikui ne tik įdomios ir linksmos, bet kartu ir pamokančios, galbūt ši senolio išmintis numalšins zyzimą, kuris prasiveržia, kai žiemą kyla noras nusiimti kepurę.   

Vėliau galite pabandyti įterpti ir lavinimo elementų - pasakokite, kad pametėte penkis apvalius daikčiukus, bet esate toks senas, kad net nepamenate, kas tai per daikčiukai. Vaikui reikės suskaičiuoti iki penkių ir kambaryje surasti apvalius daiktus. Jeigu žaidžiate su pradinuku, kuris, matyt, jau mokosi užsienio kalbos, tai daiktus galite vardinti užsienio kalba - mokytis bus linksma, o ir įsiminti pavyks tikrai lengviau.

Žaidimą galima keisti, priklausomai nuo vaiko amžiaus ir pomėgių, aktyvumo - gal yra daiktelių, kuriuos galima rasti tik tada, kai ieškai šokinėdamas ant vienos kojos? O galbūt prieš grąžinant stebuklingąjį pieštuką juo reikia būtinai nupiešti piešinuką, nes kitaip visi stebuklai pranyks? O magiškosios knygelės negalima liesti, jeigu nedainuoji?

Būkite kūrybiški! Gero savaitgalio!

Komentarai (2)

Aiste 2012-11-17 19:02
Taip paprasta ir idomu. Pabandysim
mama 2012-09-28 12:02
labai šaunus žaidimas, tikrai pabandysiu saviškius išmokyt.

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai