Mitybos specialistė: „Neverskite vaiko valgyti!“

Vaikas, klykiantis ant žemės saldumynų skyriuje ir iš gėdos akių neturinti kur dėti mama — ne toks ir retas reiškinys. Atžala, vietoje šokoladuko prašanti morkytės, greičiausiai, ne vieno tėvo svajonė. „Kaip pasiekti, kad sveikas maistas vaikui atrodytų ir skanus? Tiesiog nepratinkite savo mažylio prie šokolado — juk paprasta!“ — teigia mitybos specialistė Jelena Tulčina.

Nutukę ir sergantys vaikai — kasdienybė

Medikės teigimu, šis laikotarpis pasaulyje — vienas kritiškiausių. „Dar niekuomet nebuvo tiek alergiškų, nuolat sergančių ir nutukusių vaikų. Pati šiuo metu gydau devynerių metukų mergytę, sveriančią 89 kg. Kieno tai kaltė? Pamirškite pasiteisinimą „stambūs kaulai“, viskas prasideda šeimoje. Kol tėveliai nesuvoks maisto svarbos bei vertės ir nesustos kiekvieno nepaklusnumo ar pageidavimo užkišti papildomu šokoladuku, tol neturėsime sveikos visuomenės.

Visos tos kankynės, kai priklausomybę saldumynams turintis vaikas privalo iš naujo mokytis valgyti, išvengtume, jei naujai iškepti tėvai suvoktų paprasčiausią sveikos mitybos svarbą,“ — teigia mitybos specialistė.

Nėra vieno universalaus recepto – tik bendros taisyklės

Ilgametės praktikės teigimu, visi ieškantys stebuklingo recepto, gali smarkiai nusivilti. „Tiek mėsėdžiai, tiek veganai ar vegetarai gali būti ligoniai. Mūsų organizmai skirtingi, jiems reikia vis kitų produktų. Pagal „Maisto netoleravimo testą“, vaikai ar suaugę gali turėti paslėptą alergiją net tokiems iš pažiūros nekaltiems produktams, kaip riešutai, pomidorai ar agurkai. Vis dėlto, galioja ir bendros taisyklės. Reikėtų vengti pieno produktų, alkoholio, kavos, cukraus bei glitimo. Taip pat pasirūpinti, kad vaiko dienos racioną sudarytų 80 % daržovių, vaisių ir kruopų, 10 % riebalų ir 10 % — gyvulinių baltymų,“ — patirtimi dalijasi medikė.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai