Mitybos ypatumai nėštumo metu

Valgiaraščius sudarinėti tenka ne tik ligoniams ar besilaikantiems dietos, tačiau ir nėščiosiosioms. Būtina atsižvelgti į jų mitybos įpročius, charakterį, įvairius individualius poreikius, gyvenamojo klimato sąlygas, o svarbiausia – į tai, kiek liko iki gimdymo. Nesistebėkite – juk kiekvienas nėštumo periodas turi savų ypatybių.

Pirmoje nėštumo pusėje organizmas aktyviai persitvarko, kad galėtumėte išnešioti kūdikį. Dažnai būsimos mamytės ima valgyti „už du“, teisindamosi tuo, kad dabar turi tenkinti ne tik savo norus ir užgaidas, tačiau ir atsižvelgti į mažylio interesus. Šiuo periodu kaip tik rekomenduojama pereiti prie nekaloringos dietos, valgyti daugiau vaisių, gerti sulčių, kompotų. Nėra draudžiama ir truputį pabadauti. Nėštumo pradžioje reikėtų valgyti dažniau ir mažesnėmis porcijomis, būsimai mamytei neturi trūkti folio rūgšties. Gerti multivitaminus ar ne – šį klausimą pirmiausia aptarkite su gydytoju.

Antroje nėštumo pusėje maisto kaloringumas gali būti didesnis, kad nepritrūktų jėgų gimdyti. Nėščiajai rekomenduojama padidinti savo fizinį aktyvumą (daryti pratimus gryname ore), todėl dietų tokiu metu laikytis nereikia. Savaime suprantama, kad išsekusiam organizmui gimdymas bus didžiulė kančia.

Žuvį ir mėsą reikėtų valgyti pirmoje dienos pusėje (pusryčiams arba pietums) – šie produktai ilgai užsilaiko skrandyje, be to, aktyvina nervų sistemą. Vakarienei galite ruošti patiekalus iš pieno produktų ir įvairių vaisių, daržovių, pavyzdžiui: sūrio pyragus, varškės ir daržovių apkepus, daržovių troškinius. Pirmuosius keturis mėnesius nėščiosios dar gali valgyti keptą mėsą, tačiau nuo penktojo jos reikėtų atsisakyti (ims graužti rėmuo).

2 psl. »

Komentarai (2)

Ridikutė 2012-01-13 11:37
Aš labai norėjau žuvies. Nors šiaip jos nelabai mėgstu
Žaneta 2012-01-13 10:07
Mielos mamytės, valgykit viską, ko norit, tik saikingai.

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai