Mokome mergaites pasirūpinti savo krūtine

Kiekviena paauglė turi mokėti tinkamai pasirūpinti savo krūtine. Jos priežiūra šiuo amžiaus periodu yra tokia pat svarbi, kaip ir brandaus amžiaus moterų atveju. Specialistai įsitikinę: jeigu mes patologijų profilaktika pasirūpintume iš anksto ir žinotume, kaip išsaugoti krūtinės formą, gali būti, jog be darbo paliktume daugybę plastikos chirurgų ir kitų specialistų, o suaugusių vaikų gyvenimas taptų tik geresnis ir gražesnis.

Aptarkime keletą dažniausiai iškylančių klausimų. Kaip į juos atsako gydytojai?

Neseniai mano keturiolikmetei dukrai gydytoja pasiūlė apsilankyti pas mamologą. Nesuprantu, kam to reikia.

Pieno liaukų pokyčiai paauglystėje ir jaunystėje būna gana įvairūs. Dėl šios priežasties mergaites mamologui parodyti yra tiesiog būtina, kaip ir kalbėtis su jomis.

Pirmą kartą pas mamologą dažniausiai ateinama kartu su mama. Tai dviguba nauda – juk svarbios informacijos apie tai, kad reikia sekti krūtinės būklę, gauna ne tik 10–18 metų dailiosios lyties atstovės, bet ir jų mamos, močiutės, kitos vyresnės giminaitės. Yra žinoma, kad krūties vėžys yra viena iš dažniausių moterų onkologinių ligų. Niekam ne paslaptis, kad mes mėgstame vizitą pas gydytoją atidėlioti kaip galima ilgiau, todėl kartais dėl to smarkiai nukenčia sveikata. Gali būti, kad jeigu mergaitėms būtų paaiškinta, kad pas mamologą reikia apsilankyti ne tik tada, kai atsiranda kokių nors rimtų problemų, bet ir profilaktiškai, tam, kad būtų galima pasikonsultuoti ir pasitikrinti, suaugusios jos imtų atsakingiau vertinti savo sveikatą.

Mergaitės turi būti mokomos nebijoti gydytojų, nesitaikstyti su skausmu ir diskomfortu. Patartina 10–18 gyvenimo metais pas mamologą apsilankyti bent kartą per metus ir išsitirti ultragarsu.

2 psl. »

Komentarai (82)

Nesvarbu 2019-01-05 21:37
Ar nieko tokio jei viena krutis didesne o kita mazesne? Man 13 bet krutine neauga, ar tai nieko blogo?
Evelina 2018-06-01 21:03
Ką daryti jeigu nudegusi esu krūtinę ir visiškai neauga
PROFIASONALAS 2018-05-28 21:12
Augant krūtinei pradeda skaudėti ir niežėti spienelius. Pradėjus augt krūtinei kartais išbėga pieno išskyros. Ir beje kiekvienai mergaitei augimas prasideda skirtingai.
Anonimine 2018-03-12 20:13
Man 12 metu ir jau gal vienerius metus skauda spenelius krutine neauga mano draugei 11 ir jos krutine daug didesne uz mano pas mane net nesimato o pas kitas klasiokes jos dideles Ar tai normalu kad man neauga? (Esu plona bet stengiuosi valgyti daugiau svoris auga o krutine ne) ka daryti kad krutine irgi augtu ?
Amelija 2017-12-28 21:15
Ar normalu jei skauda spienelius ir bega isskiros? Ir ar nieko tokio jei viena krutis didesne o kita mazesne? Man 11 bet krutine neauga, ar tai nieko blogo?
Kornelija 2017-12-28 21:12
Sveiki. Norejau paklausti nuo keleriu metu turetu pradeti augti krutine?
Monika 2017-12-17 12:48
Sveiki gal galite pasiuliti man ką daryti jaigu neauga krutine. Ir iš gimdos bega baltos išskiros ir gan daug labai bega
Ugne 2017-09-30 20:40
Sveiki man 10
Desineje krutije apciuopiu 3 guziukus ir tas treciasis skausmingas gal zinote ka daryti
Gal praeis aciu.
Anomine 2017-03-28 11:47
Sveiki,man yra 9 metai.Krūtinė auga,bėga išskyros..... Man neniešti,ne skauda.Tik ,kad paspartavus jų padaugėja
Rusnė 2017-03-22 20:40
Man labai skauda spenelį ar tai normalu.O ,kad.krūtinė viena mažesnė kita didesnė nieko tokio

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai