Mokome vaiką asmens higienos

Tai, kad reikia laikytis bent šiokių tokių asmens higienos taisyklių, žinome nuo pat mažų dienų. Galiausiai ateina laikas perduoti šias žinias ir savo vaikams, tačiau tu puikiai žinai, kad mažyliai noriai mokosi tikrai ne visko. Tavo užduotis šias pamokas pateikti taip, kad jos būtų smagios, neįkyrios, lengvos ir nereikalautų daug jūsų abiejų laiko ir pastangų.

Kuo anksčiau pradėsi šiuos „mokymus“, tuo anksčiau mažylis suvoks, kokios svarbios yra higienos procedūros. Ateityje tai padės jam išvengti daugybės problemų.

Vaikučiai nuo metų iki dvejų kopijuoja suaugusiųjų elgesį, kartoja viską, ką daro ir jų tėvai. Praleisti tokią patogią progą yra tiesiog nedovanotina nuodėmė – išnaudok šią akimirką tinkamai (ji netruks prabėgti, ir pamokos taps daug sudėtingesnės). Visus asmens higienos ritualus atlik kartu su savo vaiku, ir būtinai papasakok jam apie tai, kokių pasekmių turės vienas ar kitas veiksmas.

Savarankiškai plauname rankas

Kad išmokytum šio paprasto (tavo akimis žiūrint) veiksmo, atsistok už vaiko nugaros. Jeigu atžala dar labai maža, tegul pasilipa ant kėdutės. Kartu atsukite čiaupą ir nusistatykite optimalią vandens temperatūrą, kartu paimkite muilą. Parodyk, kaip reikia taisyklingai išsimuiluoti rankutes. Atkreipk vaikučio dėmesį į tai, kad muilinas rankas reikia būtinai patrinti. Tegul mažylis pabando pakartoti tavo veiksmus. Jeigu jam iš pirmo karto nepasisekė, nusiminti nereikia: paimk rankutes į savąsias ir padėk jam atlikti šį veiksmą. Tada parodyk, kaip reikia nuplauti muilą. Jeigu pagalbos prireikia dar kartą, nepalik vaiko bėdoje –  pati pakišk jas po vandens srove. Užsukite čiaupą taip pat kartu. Laikui bėgant, pagalbos reikės vis mažiau. Nepamiršk pagirti vaikučio už tinkamai atliktus veiksmus.

2 psl. »

Komentarai (3)

siena 2012-02-27 19:02
geriausias mokymas - tinkamas pavyzdys. Jei vaikas matys kad tėvai rūpinasi savo higiena, savaime ir pats darys tą patį
Liepa 2012-02-27 16:51
Mes pakabinome vonioje seną zuikučio formos veidrodį (dar iš tarybinių laikų). Dukrytė negali atsidžiaugti :)
Valery 2012-02-27 12:29
Taip, praustis nemėgsta ir manasis. Pykit nepykusios, bet tenka papirkinėt, nes kitaip nesusitvarkau. Per jėgą juk neprausi ir praustis nepriversi

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai