Mokomės gerti iš puodelio

Sunku įsivaizduoti 7–10 mėnesių mažylį be buteliuko su žinduku rankose – tai padeda geriančiam vaikučiui jaustis saugiau, nes kyla šiokių tokių asociacijų su mama. Net ir paaugusiems patinka gerti iš tokio buteliuko sultis, arbatą arba kompotą. Kad ir kaip patraukliai atrodytų visi žindukai, jie labai neigiamai veikia dantukus ir netgi gali sukelti ėduonį, todėl kuo anksčiau pripratinsi savo atžalą gerti iš puodelio, tuo geriau bus jo sveikatai.

Niekam nėra paslaptis, kad tokio amžiaus vaikučiai pasižymi labai dideliu atkaklumu ir užsispyrimu, todėl be specialaus pasirengimo pakeisti buteliuką puodeliu arba gertuve pavyks tik pačioms kantriausioms mamytėms. Duosime tau keletą patarimų, kaip greičiau atsisveikinti su buteliuku.

Iš anksto parenk mažylį permainoms

Vos tik tavo atžalėlė sulaukia 5–6 mėnesių amžiaus, jau reikėtų pradėti jį ruošti atsisveikinimui su čiulptuku. Tikriausiai puikiai žinai, kad mažyliai pasižymi nepatenkinamu smalsumu ir įpročiu viską kišti į burną, tad būtinai tuo pasinaudok: sulaukusi tokios akimirkos, pasiūlyk vaikui pažaisti su puodeliu (apžiūrėk, kad puodelio kraštai būtų buki, o sienelės lygios) arba gertuve. Labai svarbu, kad šiuos daiktus būtų patogu laikyti rankose. Vaikas būtinai norės tapti panašesnis į tave, į kitus suaugusiuosius (juk ne kartą matė, kad jie iš buteliukų su čiulptukais negeria). Kai praeis šiek tiek laiko, puodelis nebesudarys jam jokių nepatogumų.

Po septinto mėnesio – tik puodeliai

Na štai, vaikui sukako 7 mėnesiai. Kas toliau? Jeigu jau supažindinai jį su puodeliu, atėjo pats metas atpratinti nuo buteliuko. Jeigu visą tą laiką maitinai tik krūtimi, nė nesugalvok jo duoti. Kol vaikas mažas, jam daug paprasčiau prisitaikyti prie naujovių, todėl geriausias variantas būtų duoti jam tokį puodelį su specialiu dangteliu, iš kurio neišsilietų skystis. Vaikas galės matyti, kaip ir ką geria, ir nepakenks dantukams. Kai tik jis išmoks gerti iš tokio puodelio, ilgai nelauk ir duok jam paprastą.

2 psl. »

Komentarai (5)

Mistika 2014-02-10 00:42
Savo sunu maiuinau pati, kai nebudavo manes, kiti iki 6men dave jam mp is buteliuko, o po 6men is puodelio su snapeliu. Greit ismokiau, galima sakyt per diena :)
romyna 2012-05-28 22:51
maniskis jau seniai moka gerti is puoduko, bet pieno vistiek nori gerti is buteliuko, tai ka daryti vis tiek duodu vakarais kitaip man nebegers pieno.
mama 2012-01-16 23:44
oj..ilgas kelias priesaky....:)))
Žaneta 2012-01-02 12:36
Mes pagaliau išmokome :)
Laura 2012-01-02 08:54
Avarijų išvengti vis dar nepavyksta, bet vaikas akivaizdžiai džiaugiasi

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai