Mokomės šliaužioti (II dalis)

Visiškai akivaizdu, kad peršokus kurį nors raidos etapą, sugrįžti prie jo nebeįmanoma. Tačiau per daug nusiminti nereikia. Vaiko smegenys yra tiesiog neįtikėtinos – iki 9–10 metų amžiaus jos yra itin imlios, sugeba apdoroti didelį informacijos kiekį ir prisitaiko prie aplinkos sąlygų. Šiuo periodu dar galimos korekcijos. Apie 2–3 gyvenimo metus žaidimai šį ropojimo trūkumą neretai kompensuoja (net ir be specialių užsiėmimų). Jeigu pastebėjai, kad žaisdamas mažylis daug laiko praleidžia gulėdamas ant pilvo ir šliaužiodamas po grindis, nereikia to drausti, pradėti aiškinti, kad jis jau didelis ir elgiasi netinkamai. Tiesiog patiesk kilimą ir leisk žaisti taip, kaip patinka – gali būti, kad mažylis anksčiau tiesiog neprisišliaužiojo (net jeigu tokią galimybę ir buvai jam suteikusi).

Kad mažylis pradėtų šliaužioti, nereikia imtis jokių žygdarbių. Vaikutis pats nori išmokti valdyti chaotiškus rankučių ir kojyčių judesius, nukreipti juos kuria nors kryptimi – tiesiog leisk jam įveikti žemės traukos jėgą.

Mokytis šliaužioti nuožulnia plokštuma yra labai naudinga. Idealiu atveju galima įrengti specialius takelius su aukštesniais kraštais, maždaug 3–4 metrų ilgio, su neslidžiu paviršiumi. Ant jų vaikai gali praleisti labai daug laiko. Pakreipus juos nedideliu kampu, šliaužimas būna tolygus.

Deja, tikrai ne kiekviename bute tam yra pakankamai vietos, tad pirmuosius du ar tris mėnesius šliaužimo takelį puikiausiai atstos paprasta vaikiška lovelė su kietu čiužinuku. Po truputį vaikas išmoks šliaužioti ir horizontaliu, ir nuožulniu paviršiumi. Ką nors pakišus, galima pakeisti kampą (ir ne vieną, o net kelis kartus per dieną, atsižvelgiant į mažylio jėgas ir nuotaiką). Jis turi būti toks, kad vaikutis norėtų judėti. Nenustebk, jei mažylis ims šaukti – kai kurie mokslininkai teigia, kad tokios mankštos metu šis būdas padeda aprūpina plaučius deguonimi. Jeigu riksmai neperauga į isteriką, į juos nereikia kreipti dėmesio – juk šliaužti vaikučio niekas neverčia, jis bet kuriuo metu gali sustoti ir tiesiog gulėti ant pilvo.

2 psl. »

Komentarai (6)

LiteWoman 2013-01-11 13:29
mano tik nuo 9 men pradejo sliauzioti :)
mamyte 2012-03-06 09:12
Mano dukrytei 7,5men bet jinai nenemegina kibtis stotis nei sliauzioti, jau pradedu nerimauti,gal kas negerai,gal kokiu manksteliu reikia.
liolka 2012-02-07 21:05
musu irgi pats ismoko ir sliauziot, ir sestis ir vaikscioti
Mama 2012-02-07 21:04
nieko baisaus jei vaikas sliauzios tiesiog ant grindu. Svarbiausia kad langai visur butu uzdaryti neperpustu
Mur 2012-02-07 11:43
Šliaužioti jiems ant kietesnio pagrindo gal ir patogiau, bet ar tai nepakenks? Man kažkaip atrodo, kad ant jo ir šalčiau, ir paslysti lengviau. Sąlygų įrengti šliaužimo takelį neturiu, kilimų mes nenaudojam (renka dulkes), tad ką daryti - tiesiog ir nežinau.
Janina 2012-02-07 09:16
Mes specialiai nemokėm, išmoko pats :) būdavo labai smagu stebėti

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai